LyX2.2.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

LyX to rozbudowany program służący do tworzenia i edytowania dokumentów w środowisku LaTeX-a. LyX pozwala na wygodne pisanie tekstów zawierających skomplikowane formuły matematyczne, tabele oraz dane bibliograficzne, a do jego obsługi nie jest konieczna znajomość LaTeX-a.

Interfejs programu przypomina swoim wyglądem standardowe edytory tekstowe. Mimo rozbudowanego paska narzędzi i menu układ interfejsu pozostaje przejrzysty, dzięki czemu odnalezienie odpowiedniej funkcji nie przysparza problemów. Tekst edytowany jest w głównym oknie programu, a wstawiane do niego elementy, takie jak odnośniki czy przypisy, zostają zaznaczone odpowiednim kolorem lub obramowaniem.

Kolejną zaletą LyX-a jest duża liczba kreatorów, które ułatwiają umieszczenie tabel i grafik w dokumencie. Program dysponuje także paskiem narzędzi matematyki usprawniającym proces zapisywania matematycznych działań. Ważną rolę w LyX-ie odgrywają również makra automatyzujące wykonywanie niektórych operacji.

Program oferuje bogaty zbiór szablonów dokumentów z możliwością tworzenia własnych wzorów. LyX zapisuje dokumenty w specjalnym formacie tekstowym. Program pozwala na kompilowanie oraz podglądanie dokumentu podczas pracy. Konwersja pozwala na otrzymanie wynikowego pliku w wielu znanych formatach, w tym DVI, HTML czy PDF.

Udostępnij
LyX 2.2.3wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
ProducentThe LyX Team
Liczba pobrań840
Data aktualizacji30 lis 2017
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)