Mac App Store już otwarty, nadal nie ma iWork '11

Mac App Store już otwarty, nadal nie ma iWork '11

06.01.2011 15:29

Zgodnie z zapowiedziami dziś miało miejsce otwarcie sklepu internetowego z programami dla komputerów Mac — Mac App Store. Sklep jest wzorowany na App Store, platformie przeznaczonej do pobierania programów dla urządzeń z systemem iOS.

Za pośrednictwem Mac App Store użytkownik może jednym kliknięciem kupić i pobrać udostępnione w sklepie programy. Zysk ze sprzedaży jest dzielony między wydawcę programu, który otrzymuje 70% opłaty, i Apple. Obecnie w sklepie znajduje się nieco ponad tysiąc programów, w tym dostępne jako pojedyncze programy elementy pakietów iLife i iWork. Poza Apple w Mac App Store swoje produkty umieścili już tacy producenci jak AutoDesk, Evernote, Omni Group i Pixelmator Team.

Do pracy z Mac App Store wymagany jest system Mac OS X 10.6.6. Wraz z aktualizacją instalowana jest osobna aplikacja przeznaczona do korzystania ze sklepu. Zakupów dokonuje się z użyciem iTunes ID i hasła, ale bez użycia programu iTunes, jak ma to miejsce w przypadku zakupów dla iOS. Aktualizacje programów kupionych za pośrednictwem Mac App Store mogą być pobierane z użyciem tego samego mechanizmu, co aktualizacje systemu.

Niestety tym razem plotki nie niosły ziarna prawdy i otwarciu sklepu nie towarzyszyła premiera nowej wersji pakietu biurowego firmy Apple — iWork '11. Jednak kilka godzin przed otwarciem Mac App Store ukazała się aktualizacja programów wchodzących w skład iWork '09. W pakiecie poprawiona została współpraca z serwisem iWork.com, do Keynote trafiły nowe efekty i animacje a w Pages poprawiono mechanizm eksportu do formatu ePub. Ponadto w iWork.com wprowadzono możliwość wyboru, czy umieszczone tam pliki są publiczne czy prywatne. Aktualizacja wymaga systemu Mac OS X 10.5.6 lub nowszego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)