Mac OS X 10.6.8 już w rękach deweloperów

Mac OS X 10.6.8 już w rękach deweloperów

30.05.2011 13:53

Do członków programu deweloperskiego firmy Apple trafiła dziś wersja 10.6.8 systemu Mac OS X.

Ta aktualizacja systemu jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, zawiera zapowiedzianą przez firmę Apple poprawkę chroniącą użytkowników przed złośliwym programem MACDefender. Poprawka ma wykrywać MACDefendera i jego mutacje i automatycznie go usuwać. Ponadto użytkownik będzie powiadomiony przez system o pobraniu złośliwego programu.

Zabezpieczenie przed MACDefenderem jest jednak aktualizacją przygotowaną w ostatniej chwili. Pierwotnym celem wydania Mac OS X 10.6.8 było przygotowanie systemu do aktualizacji za pośrednictwem Mac App Store. Od dłuższego czasu Apple redukuje liczbę pudełkowych wersji swojego oprogramowania dostępnego w sklepach i logicznym posunięciem jest przeniesienie dystrybucji wszystkiego, łącznie z najnowszym systemem operacyjnym, do Mac App Store. Cyfrowa sprzedaż systemu operacyjnego ma jeszcze jedną zaletę — pozwala na kontrolę liczby kopii systemu kupionych i zainstalowanych przez zarejestrowanego użytkownika.

Poza wymienionymi wyżej zmianami w tej wersji systemu poprawiono obsługę IPv6 i stabilność połączeń VPN. Rozwiązano również problem z nieoczekiwanym kończeniem pracy programu Podgląd — przeglądarki obrazków i dokumentów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)