iPod
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 21 Września 2013ostatni wpis: 12 Października 2013

iPod - 1000 piosenek w twojej kieszeni

Gdy Jobs wrócił do Apple, wiedział, że jedną z metod na przywrócenie świetności firmy będą niezwykle nowatorskie produkty i technologie, które ponownie przyciągną klientów. Jobs doskonale zdawał sobie sprawę, że odzyskanie udziału w rynku komputerów osobistych będzie trudnym zadaniem, a co gorsze, nie przyniesie spodziewanych efektów z dnia na dzień.

iPod cz. II - Classic

Pierwszy iPod zwrócił na siebie uwagę rynku, jednak nie stał się z miejsca hitem. Znacznym ograniczeniem była wersja tylko na Mac OS. Gdy 21 marca 2002 roku pojawiła się wersja PC, a iPod zaczął się stawać coraz popularniejszym odtwarzaczem muzycznym. iPod wówczas był sprzedawany w dwóch wersjach PC i Mac OS. Można było wersję z Mac OS przerobić na wersję PC aktualizując oprogramowanie, lub wersję na PC przerobić na wersję Mac OS.

iPod Shuffle. Ponieważ w życiu nic nie wiadomo

Gdy w styczniu 2005 roku Apple zaprezentowało iPod'a Shuffle miałem mieszane uczucia. Nie wydawało mi się, aby Apple było zmuszone wchodzić na rynek tańszych odtwarzaczy. Pozycja iPoda była ciągle nie zagrożona, jednak w segmencie odtwarzaczy opartych na pamięci flash było już dosyć ciasno. Sama koncepcja Shuffle zupełnie mnie nie przekonywała...

iPod Shuffle był niewielkim odtwarzaczem, pozbawionym wyświetlacza. Apple reklamowało go hasłem:

Mniejszy niż paczka gumy do żucia, ale dużo bardziej zabawny. iPod nie służy do jedzenia.

iPod mini i nano - mała, wielka rzecz

Pojawienie się iPod Mini w 2004 toku było sporym zaskoczeniem. Dotychczas Apple produkowało tylko "duże" iPody oparte na pojemnych twardych dyskach 1.8". Pojawienie się iPoda Mini podyktowane było zmieniającą się specyfiką rynku. Konkurencja już ochłonęła z pierwszego zaskoczenia i pojawiało się coraz więcej odtwarzaczy mp3 opartych na pamięciach flash. Nie mogły się one poszczycić tak wielkimi pojemnościami jak iPod, z uwagi na wysoki koszt pojemnych pamięci flash, jednak ową niedogodność nadrabiały niewielkimi rozmiarami oraz długim czasem pracy na baterii.