WindowsGryLogiczne i karcianeMądre Kości 3.0

Mądre Kości 3.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Mądre Kości to gra planszowa, w której brać może udział jeden gracz - wtedy rywalizuje z komputerem, a także możliwa jest rozgrywka pomiędzy dwoma graczami. Każdy gracz ma do dyspozycji sześć pionków, kości, czterema dodatkowymi natomiast, wykonuje rzut, który determinuje dalsze możliwości ruchu po planszy. Blokowanie pionków swoich, bądź przeciwnika umożliwia zdobywanie dodatkowych ruchów.

Główne zasady Gracze rozstawiają swoje piony w pierwszej linii pól - najpierw komputer lub gracz - czerwonymi, a następnie gracz niebieskimi pionami. Po wykonaniu tych czynności gracz dokonuje losowania czterema dodatkowymi kośćmi. Gracz ruchów dokonuje klikając w wylosowane cztery kości, w przypadku 2 graczy, gracz pionami czerwonymi posługuje się wyłącznie klawiaturą. Informacje jakie wynikają z czterech kości: pierwsza informuje nas, którym pionem na planszy będzie wykonany ruch, druga - o ile pól zostanie ten pion przesunięty, natomiast trzecia, informuje o kierunku (kierunków jest 8), czwarta kość z wylosowanych zalicza nam punkty za wykonany ruch. Klawisze na klawiaturze: kursory - ustawianie pionków na planszy na starcie gry. 1-8 - wybór kości, kroku, kierunków Spacja - zatwierdzenie Enter - potwierdzenie ostateczne ruchu na końcu Delete - strata życia w przypadku niemożliwości wykonania ruchu. Gra jak informuje autor może się zawieszać na komputerach "wolniejszych", np: 200 MHz i 32 RAM. Więcej informacji znaleźć można w "Pomocy" oraz na stronie autora. UWAGA! W przypadku komunikatu, o braku plików np.: cncs32.dll ( u mnie tak było)- należy rozpakować plik cncs-dll.zip , znajdujący się w katalogu z grą po jej zainstalowaniu i wkopiować pliki dll do katalogu Windows/System Warunki użytkowania programu Jeśli chcesz ją używać dłużej niż 7 dni powinieneś koniecznie poinformować przynajmniej jednego swojego znajomego o tej grze. Jeśli chcesz ją używać dłużej niż 14 dni powinieneś przysłać autorowi gry wyniki uzyskane w tej grze, czyli plik: mkosci.top. Oczywiście wyniki możesz zawsze przysłać bez względu na powyższe warunki użytkowania:)))) Na stronie www.mkosci.prv.pl będą zbierane wyniki graczy Mądrych Kości.

Ocena redakcji
2.0
Ocena użytkowników
3.01 ocena
Twoja ocena
ProducentSlawo
Liczba pobrań12 127
Data aktualizacji13 sie 2004
Rozmiar pliku1.04 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)