bESGogrp

Maelstrom44.0.1.3 Beta

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Maelstrom to nietypowa przeglądarka internetowa, która pozwala wykorzystać zalety sieci peer-to-peer (P2P) do przeglądania stron internetowych i wykorzystywania materiałów audiowizualnych. Użytkownik z niej korzystający nie tylko pobiera dane, ale także udostępnia je innym internautom, dzięki czemu transmisja odbywa się szybciej. Dodatkową zaletą jest ochrona przez nadużyciami cenzorskimi.

bESGogrr

Przeglądarka Maelstrom została oparta o projekt Chromium, dzięki czemu cechuje się prostotą, duża szybkością działania, a także możliwością synchronizacji z kontem Google. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowymi technologiami webowymi jak HTML5, dzięki czemu pozwala na swobodne przeglądanie rozbudowanych stron internetowych. Obsługuje przeglądanie w kartach, posiada własny menadżer plików i haseł, a także słownik sprawdzający tekst wpisywany na stronach internetowych. W razie potrzeby użytkownik może skorzystać z dodatków umieszczonych w Chrome Web Store – przeglądarka jest z nimi w pełni zgodna, możliwe jest więc zwiększenie jej funkcjonalności za pomocą rozszerzeń.

Maelstrom może zostać wykorzystany także do ochrony zawartości kontrowersyjnych stron internetowych. Witryna działająca w oparciu o protokół P2P może zostać usunięta przez usługodawcę lub rząd, lecz nadal będzie funkcjonować dzięki danym zawartym na komputerach użytkowników. W ten sposób Maelstrom jest w stanie walczyć z cenzurą prowadzoną przez niektóre organizacji i rządy. Pamiętajmy jednak o tym, że przeglądarka sama w sobie nie zapewnia użytkownikowi żadnej dodatkowej prywatności i zabezpieczeń, nie korzysta bowiem z np. sieci TOR.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.04 oceny
Twoja ocena:
Liczba pobrań1 692
Data aktualizacji21 kwi 2015
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bESGogrB
Komentarze (6)
bESGogsn