iOSGryLogiczne i karcianeMagic Duels
Magic Duels ikona

Magic Duels

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Magic Duels to kolejne cyfrowe wydanie Magic: The Gathring, jednej z najpopularniejszych gier karcianych na rynku. Wraz z tą edycją seria doczekała się kilku znaczących zmian. Po pierwsze gra będzie darmowa także na PC i konsole. Po drugie z nazwy pozbyto się roku co sugeruje, że zamiast kolejnych edycji będziemy otrzymywali aktualizacje do Magic Duels.

W świat gry wprowadza nas animowane intro. Autorzy położyli spory nacisk na warstwę fabularną, która pozwoli zwłaszcza nowym graczom lepiej zapoznać się z klimatem Magic: The Gathring. To z myślą o nich przygotowano również bardzo rozbudowany samouczek, który towarzyszy nam przez prawie całą kampanię dla jednego gracza. Każda nowy rodzaj karty czy też zdolności posiada nie tylko dodatkowy opis, ale również krótką potyczkę.

Uproszczeniu uległ interfejs oraz dostępne w nim opcje. Nie znajdziemy tu przewodnika po świecie gry jak miało to miejsce w poprzedniej odsłonie. Poza kampanią czeka na nas również tryb pojedynków, a w nim powrót do walk 2 vs 2. Za wygrane walki zdobywamy złoto, które możemy przeznaczyć na nowe zestawy kart. Oczywiście przy ich zakupie wsparciem służą również mikropłatności.

Pole walki w Magic Duels jest zbliżone do tego w poprzednich częściach. Wciąż daleko mu do czytelności i intuicyjności tego z Hearthstone: Heroes of Warcraft, ale biorąc pod uwagę złożoność rozgrywki w Magicu, autorzy nie mogą sobie pozwolić na zbyt wiele uproszczeń. Pojedynki z początku mogą wydawać się zbyt długie i męczące, zwłaszcza w porównaniu do przywołanego już hitu Blizzarda.

Magic Duels to bardzo dobra kontynuacja, która wprowadza kilka kluczowych zmian do całej serii. Miejmy nadzieję, że autorzy wreszcie skupią się na rozwijaniu jednego tytułu, zamiast co rok wypuszczać jego nowe edycji. Gra dostępna jest za darmo, niestety nie wspiera synchronizacji pomiędzy różnymi urządzeniami. Choć obecnie dostępna jest jedynie edycja dla iOS, to po premierze wersji PC i konsolowej, na każdym z urządzeń będziemy musieli zaczynać od początku.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań58
Data aktualizacji26 lis 2019
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Magic Duels ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)