Malwarebytes zawiesza komputery z Windows 7. Twórcy tłumaczą, jak ominąć problem

Malwarebytes zawiesza komputery z Windows 7. Twórcy tłumaczą, jak ominąć problem

Użytkownicy Windowsa 7 doświadczają problemów z Malwarebytes Premium (depositphotos)
Użytkownicy Windowsa 7 doświadczają problemów z Malwarebytes Premium (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.01.2019 13:25

Oprogramowanie zabezpieczające Malwarebytes może być ostatnio problematyczne dla wielu użytkowników Windowsa 7. W najnowszej wersji Premium programu, która oznaczona jest numerem 3.6.1 CU 1.0.508 pojawił się błąd, który skutkuje zawieszeniem komputera do tego stopnia, że ten nie reaguje na komendy myszki i klawiatury, a pomocny staje się tylko twardy restart. U niektórych kłopoty pojawiły się jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Twórcy Malwarebytes wiedzą już o problemie i pracują nad jego rozwiązaniem, do tego czasu podpowiadając, jak można poradzić sobie z usterką na własną rękę.

Instrukcje pojawiły się na łamach oficjalnego forum, gdzie twórcy tłumaczą szczegóły dwóch podejść do ominięcia problemu. Pierwsze możliwe rozwiązanie to tymczasowa dezaktywacja programu, czyli wyłączenie ochrony sieci w czasie rzeczywistym. Takie podejście jednak z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, więc warto zainteresować się drugim skutecznym rozwiązaniem. W tym przypadku konieczna będzie instalacja poprzedniej wersji oprogramowania, bo w jej przypadku problem nie występuje.

By to zrobić, należy usunąć z systemu bieżącą wersję Malwarebytes i pobrać poprzednie wydanie. Po instalacji program będzie najprawdopodobniej sygnalizować, iż dostępne są aktualizacje. Aby do czasu rozwiązania opisywanego problemu uniknąć ich instalacji, warto zajrzeć do ustawień i tam wyłączyć opcję automatycznego pobierania i instalowania nowych wersji programu. Producenci przepraszają za niedogodności i dodają, że prace nad rozwiązaniem cały czas trwają. Do czasu rozwiązania błędów, użytkownicy zachęcani są do prowadzenia dyskusji w innym wątku na forum.

Twórcy liczą na dodatkową pomoc

Warto dodać, że twórcy są otwarci na dodatkową pomoc. Użytkownicy chcący poświęcić kilka minut, by ułatwić pracę autorom, zachęcani są między innymi do instalacji narzędzia diagnostycznego Malwarebytes Support Tool, które pomoże zapisać logi z głównej aplikacji, by później udostępnić je twórcom. Pomóc można również poprzez udostepnienie raportów z innego narzędzia. Szczegóły dostępne są na oficjalnym forum.

Malwarebytes Support Tool pozwala zebrać logi z głównej aplikacji.
Malwarebytes Support Tool pozwala zebrać logi z głównej aplikacji.

Na razie nie wiadomo, kiedy błędy zostaną rozwiązane. Z raportów użytkowników na forum Malwarebytes wynika natomiast, że częstotliwość i występowanie usterki są zależne od konkretnych konfiguracji sprzętowych. Niektórzy użytkownicy Malwarebytes Premium i Windowsa 7 nie doświadczają bowiem problemów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)