r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Malwarebytes 3.3.1.2183

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające

Malwarebytes to nieco nietypowe oprogramowanie zabezpieczające pozwalające na wykrycie i usunięcie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Dzięki niemu pozbędziemy się z komputera wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i oprogramowania szpiegującego. Może on stanowić dodatek do już używanego oprogramowania innej firmy.

Galeria programu

Aplikacja jest nietypowa ze względu na to, że nie stanowi „typowego antywirusa”. Jest to samodzielny skaner, który w wersji rozszerzonej monitoruje używane pliki i przeglądane strony internetowe. Oprogramowanie to jest przydatne przede wszystkim w sytuacji, gdy inne antywirusy zawodzą, lub gdy nie mamy pewności, czy nasz komputer jest czysty. Dzięki Malwarebytes Anti-Malware wykryjemy wtedy zawirusowane pliki, oprogramowanie szpiegujące, a także potencjalnie niechciane aplikacje (tzw. PUP). Z programu możemy korzystać nawet posiadając inny, kompletny zestaw ochronny. Stanowi on uzupełnienie ochrony uruchamiane np. tylko na wyraźne polecenie użytkownika.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Oferuje kilka typów skanowania, w tym skanowanie szybkie i obszarów wyznaczonych przez użytkownika. MBAM sprawdza nie tylko pliki, ale również dane przeglądarek i rejestr systemowy, co pozwala mu usuwać nawet ukryte zagrożenia. Program codziennie aktualizuje sygnatury wirusów, jego ustawienia pozwalają na wykluczanie ze skanowania określonych obszarów na dysku i stron internetowych. Dostępny jest także rozbudowany harmonogram zadań, w którym można ustalić zautomatyzowane zadanie jak aktualizacje i skanowania wykonywane w tle. W razie potrzeby możliwe jest zablokowanie dostępu do programu za pomocą hasła.

Uwaga!

Dostępna jest też wersja Premium programu, która oferuje aktywną ochronę przed exploitami i ransomware. Można zakupić ją korzystając z przycisku „Kup pełną wersję” u góry strony.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Malwarebytes 3.0 ma zastąpić nam tradycyjne programy antywirusowe

114
OPROGRAMOWANIE 09.12.2016 | Adam Golański (eimi)

Malwarebytes Anti-Malware do tej pory było uważane za narzędzie uzupełniające antywirusy – niezależny skaner, który ma pomóc w wykrywaniu i neutralizacji malware. Teraz jednak, wraz z wydaniem wersji 3.0, program Malwarebytes przedstawia się jako pełnowymiarowy antywirus, który w teorii mógłby całkowicie zastąpić inne narzędzia ochronne, oferując zarazem rozwiązania w nich niespotykane. Atutem Malwarebytes jest przede wszystkim zaawansowana ochrona systemu i aplikacji przed exploitami. Wychwytując nietypowe zachowania oprogramowania, ten moduł ochronny radzi sobie z większością exploit-kitów…

Malwarebytes blokuje strony z torrentami i utrudnia wymianę plików

24
OPROGRAMOWANIE 20.07.2015 | Łukasz Tkacz

Korzystanie z pakietu zabezpieczającego niejednokrotnie powoduje, że nie jesteśmy w stanie korzystać z całych zasobów Internetu, także tych, które przez niektóre środowiska są traktowane jako zło konieczne do wyeliminowania. Ostatnie wydarzenia pokazują, że przypadku popularnego Malwarebytes Anti-Malware sytuacja wygląda jeszcze ciekawiej. Serwis TorrentFreak poinformował, że Malwarebytes w wersji Premium wyposażony w skaner przeglądanych stron internetowych blokuje obecnie kilka witryn torrentowych i ostrzega użytkowników, iż mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie. Sytuacja staje…

Recenzje użytkowników

Szybki, łatwy, skuteczny
Na razie nie zauważyłam
ocena użytkownika

To na razie JEDYNY program, który uwolnił mój komputer od problemu "znikającej ilości wolnej pamięci". Już same "bebechy" mojego netbooka są słabe, a trzy tygodnie temu ilość wolnej pamięci zmniejszyła się raptem z 13GB do 900MB. Nijak nie mogłam znaleźć przyczyny problemu. Pobrałam program w wersji portable, przeskanowałam i owy problem zniknął.

27.12.2017 23:20 | Recenzja do wersji 3.3.1.2183
Wysoka wykrywalność ,znakomite narzędzie do naprawy systemu po ataku szkodliwego oprogramowania , relatywnie szybki.
Potrafi przyblokować stronę dobreprogramy.pl :) ,ale wystarczy dodać do wykluczeń .
ocena użytkownika

Malwarebytes Anti-Malware to program którego używam nieprzerwanie od kilku lat ,początkowo w wersji darmowej jako skanera na życzenie a od ponad roku w wersji premium wspierającej program antywirusowy ,w moim przypadku to Panda Free Antivirus . Program ten jest ze mną od Windows 7 przez 8 i 8.1 aż po obecny czyli 10 ,i musze tu napisać iż wielokrotnie ratował mnie z opresji w tamtym okresie używałem innych systemowych ochroniarzy a było ich kilku AVG ,Avast ,Avira, mbam zawsze potrafił znaleźć i usunąć zagrożenie , ten program doceniam jeszcze bardziej po przesiadce na wersje premium ,MBAM wyłapuje wszelakie próby ingerencji podczas przeglądania stron internetowych ,i nie mam na myśli podejrzanych a tych które figurują jako bezpieczne , kolejna kwestia to pobieranie programów ,również z teoretycznie zaufanych źródeł ,MBAM potrafi wykryć i usunąć zagrożenie zanim zainstalujemy rzeczony program na dysku , bardzo często bez usuwania jego samego a przez wyekstrahowanie szkodnika z programu ,ten program jak mało który nigdy mnie nie zawiódł i szczerze go polecam.

28.02.2016 14:49 | Recenzja do wersji 2.2.0.1024
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1459 12.01.2018 10:09

Program nie jest zły ale promocyjna ochrona w czasie rzeczywistym działa jak wirus spowalniając komputer do granic wytrzymałości nerwowej i właściwie uniemożliwia normalną prace. Po wyłączeniu tej super opcji wszystko wróciło do normy

  #1458 09.01.2018 19:03

Zszedł na psy, strasznie, blokuje pierdyliard stron, które nie są groźne, przynajmniej tak straszy. Obstawiam ze chodzi o sledzenie, ktorego mase wszedzie. Ale wkurza gdy co chwile wywala okienko...

  #1457 18.12.2017 19:13

Krzysztof/ " trzeba ratować się takimi programami jak Malwarebytes " . Już wiem , chodziło o to ,że antywirusy nie zawsze są skuteczne i musimy posiłkować się dodatkowo zainstalowanymi skanerami i innymi programami typu anty malware ,spyware , które też nie zawsze są skuteczne lub zauważono pogorszenie . Antywirusy u niektórych internautów są jako solo na komputerze a u innych z dodatkowym programem z działu bezpieczeństwa .Z tego co wiem firmy i osoby prywatne którym zależy bardzo na nie utracie danych mają zainstalowanego jednego płatnego antywirusa lub najlepiej tego z pakietu zabezpieczającego i jest to wystarczające . Nie instalują nic dodatkowego typu Zemana ,Malwarebytes ,jakiś skaner online bo antywirus płatny wystarczy a inne podobne programy są niepotrzebne . W moim przedsiębiorstwie są komputery do dyspozycji pracowników i chroni je jeden płatny antywirus z pakietem zabezpieczającym inaczej z rozszerzonymi funkcjami i nic więcej nie ma dodatkowego i w biurach mają to samo .

  #1456 18.12.2017 18:43

Nie mogę zrozumieć wypowiedzi - to w końcu Malwarebytes pomógł usunąć szkodnika czy nie pomógł ? Piszesz , że można ratować się Malwarebytes a piszesz także ,że przywróciłeś system ,więc sprecyzuj co ci pomogło czy przywrócenie systemu czy skanowanie programem Malwarebytes ?

Krzysztof.   7 #1455 12.12.2017 23:47

Miałem okazję przetestować ten program wówczas, gdy mój program antywirusowy (F-Secure) znalazł jakiegoś wirusa-złośliwca, z którym nie potrafił sobie poradzić. Przeskanowałem wówczas komputer tym programem - znalazł mi sporo różnych podejrzanych (według niego) rzeczy, ale nie znalazł tego złośliwca, o którego mi chodziło. Pozycji wskazanych do usunięcia nie usunąłem, a zamiast tego... przywróciłem system. Pomogło! Na szczęście w poprzedniej wersji szkodnika nie było. Do dziś zastanawiam się, dlaczego standardowe programy antywirusowe nie mają narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania i trzeba ratować się takimi programami jak Malwarebytes.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.12.2017 23:47
  #1454 12.12.2017 15:55

@Byters (niezalogowany): Może w tej sytuacji lepsza jest darmowa Zemana?

  #1453 10.12.2017 04:40

Zdecydowanie, program się pogorszył. W pewnym momencie skanowanie (w przypadku wyboru niestandardowego) zatrzymuje się, odmierza się czas, ale pliki się już dalej nie skanują. Tęsknie za starym dobrym Malwarebytes Antimalware, za to coś nie dam nawet złamanego grosza.

  #1452 03.12.2017 12:58

Korzystam z Malwarebytes Free jako antywirus na żądanie od blisko dwóch lat. Byłem bardzo zadowolony z wersji 2.2.1, aczkolwiek po tym jak zupełnie przestała być wspierana przerzuciłem się na wersje 3+.

Ostatnio napotkałem pewien problem. Otóż wykonuje skan całościowy dysku codziennie, mniej więcej o tej samej porze, liczba przeskanowanych plików wynosiła mniej więcej do 350 tys, jednak od dwóch dni liczba ta zmniejszyła się do ok 270 tys i sam nie wiem co o tym myśleć. Czemu nagle wyparowało, albo skaner nie widzi 80 tys plików?

Z forum malwarebytes dowiedziałem się, że może to być spowodowane uaktualnieniem bazy definicji wirusów, po której skaner nie skanuje plików rejestru, czy to może być to?

Dodam, że wersja której obecnie używam - 3.0.6 również straciła swoje wsparcie, blisko miesiąc temu..

  #1451 22.11.2017 14:57

Czyżby Malwarebytes stał się obecnie tylko atrapą i nic więcej?

  #1450 14.11.2017 10:24

niestety bmimo porad pana WILLIAMA ROWLANDAwersja 3 nadal jest beznadziejna .nic sie nie zmienilo wróciłem ponownie do dwójki marek adamiak

  #1449 12.11.2017 14:32

@Symes (niezalogowany): lepiej zostań przy dwójce.ja się z trójką namęczyłem i wróciłem do dwójki.

  #1448 12.11.2017 14:30

@DC94: a potem jak przeczekasz zmienią ci na darmowe.

  #1447 12.11.2017 14:28

@(^._.^) Tępa Dzida (niezalogowany): masz rację .u mnie trójka stale wykazuje te same malware w ilości 7 szt mimo zastosowania kwarantanny i usunięcia z niej .przy następnym sprawdzaniu pokazuje te same malware i tak mógłbym bez końcazajeżdżać komputer.wruciłem do wersji 2.2.1 - 0 malware.niewygodne jest to ,że za kazdym uruchomieniem męczą cmnie o pobranie trójki.ale raz na tydzień idzie wytrzymac

  #1446 11.11.2017 18:28

Temat " Smartsoft Anti-Malware " jako alternatywa do innych programów tego typu ? Przykład programu do dyskusji i komentarzy

snafii1979   7 #1445 09.11.2017 01:03

@Zero Ghost: A czemu nie korzystasz z SecureAPlus

  #1444 06.11.2017 21:35

@Zero Ghost: Jeśli po zmianie AV jesteś zadowolony, to czemu nie? Zawsze można zmienić na coś innego.

Zero Ghost   16 #1443 06.11.2017 14:23

@Syga (niezalogowany): : "Pewnie Kasperski jest dobry jako darmowy AV, niemniej osobiście wolałbym postawić na darmową Pandę."
Panda jest bardzo dobra ,używałem jej przez kilka lat i nie miałem problemów ,Kaspersky podobnie jak i Panda jest bardzo lekki jednocześnie ma więcej ustawień co pozwala na skonfigurowanie go pod indywidualnego użytkownika.
Czasem trzeba jednak coś zmienić i tym razem padło na Kacpra :)

Autor edytował komentarz w dniu: 06.11.2017 21:08
Zero Ghost   16 #1442 06.11.2017 14:12

@anonim (niezalogowany):"na comss.ru również?"

"comss.ru" to taki sam serwis jak Dobre Programy ,tylko że Rosyjski i przeznaczony dla tamtejszych użytkowników ,w odróżnieniu od dobrych... oni mają odrębną sekcje Giveaway - "Gratisy" ,gdzie umieszczają linki do promocji zarówno tych wynegocjowanych przez serwis ale też i takich które oferują inne serwisy / magazyny branżowe z całej Europy. np z Pc-Welt ,z Pc-Format ,z Chip.de i z wielu innych. Właściwie to serwis skupia się na szeroko pojmowanej ochronie więc bliżej mu do Polskiego AVLab.pl niż do Dobrych ale to szczegół ,sam serwis jest bardzo dobry i całkowicie legalny ,warto tam zaglądać.

Autor edytował komentarz w dniu: 06.11.2017 14:29
  #1441 05.11.2017 19:30

@Zero Ghost: na comss.ru również?

  #1440 05.11.2017 14:41

@Zero Ghost: Też mi się wydaje, że jeżeli jakiś program jest w promocji, to w praktyce jest legalny.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.