Malwarebytes Malwarebytes 4.3.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Malwarebytes to nieco nietypowe oprogramowanie zabezpieczające pozwalające na wykrycie i usunięcie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Dzięki niemu pozbędziemy się z komputera wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i oprogramowania szpiegującego. Może on stanowić dodatek do już używanego oprogramowania innej firmy.

Aplikacja jest nietypowa ze względu na to, że nie stanowi „typowego antywirusa”. Jest to samodzielny skaner, który w wersji rozszerzonej monitoruje używane pliki i przeglądane strony internetowe. Oprogramowanie to jest przydatne przede wszystkim w sytuacji, gdy inne antywirusy zawodzą, lub gdy nie mamy pewności, czy nasz komputer jest czysty. Dzięki Malwarebytes Anti-Malware wykryjemy wtedy zawirusowane pliki, oprogramowanie szpiegujące, a także potencjalnie niechciane aplikacje (tzw. PUP). Z programu możemy korzystać nawet posiadając inny, kompletny zestaw ochronny. Stanowi on uzupełnienie ochrony uruchamiane np. tylko na wyraźne polecenie użytkownika.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Oferuje kilka typów skanowania, w tym skanowanie szybkie i obszarów wyznaczonych przez użytkownika. MBAM sprawdza nie tylko pliki, ale również dane przeglądarek i rejestr systemowy, co pozwala mu usuwać nawet ukryte zagrożenia. Program codziennie aktualizuje sygnatury wirusów, jego ustawienia pozwalają na wykluczanie ze skanowania określonych obszarów na dysku i stron internetowych. Dostępny jest także rozbudowany harmonogram zadań, w którym można ustalić zautomatyzowane zadanie jak aktualizacje i skanowania wykonywane w tle. W razie potrzeby możliwe jest zablokowanie dostępu do programu za pomocą hasła.

Uwaga!

Dostępna jest też wersja Premium programu, która oferuje aktywną ochronę przed exploitami i ransomware. Można zakupić ją korzystając z przycisku „Kup pełną wersję” u góry strony.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy,prosty w obsłudze intuicyjny,częste aktualizacje
brak,zachęca do wersji płatnej
ocena użytkownika
27.09.2020 18:54 • Recenzja do wersji 4.2.0.179

Program dobrze się sprawdza jako dodatek do już posiadanego AV ,może też funkcjonować jako samodzielny program skaner w wersji darmowej jest też wersja płatna która działa i nie potrzebuje uruchamiania ochrony przez użytkownika.
Wyszukuje i znajduje zagrożenia które ominął podstawowy AV,nie wchodzi w inter reakcje się z podstawowym programem.
Można też używać starszej wersji 2.2.1 ,która o wiele lepiej wyszukiwała zagrożenia po prostu po zainstalowaniu nie pobierać aktualizacji jedynie tylko,pobierać nowe bazy wirusów co cały czas dostaje
Program polecam

Prosty w obsłudze, automatyczna aktualizacja przed skanem
Premium trial domyślnie na start, konieczne podłączenie do netu
ocena użytkownika
18.05.2019 19:23 • Recenzja do wersji 3.7.1.2839

Ten program funkcjonuje u mnie głównie jako dodatkowe wsparcie dla programu antywirusowego, wtedy, kiedy wolę sprawdzić 'jeszcze czymś na wszelki wypadek'. Nie daje fałszywych alarmów, co liczy się mu za cnotę, ale innych też za dużo nie uświadczyłam. Stąd trudno mi orzec o jego nieomylności. Nie blokuje mi antywirusówki, co również na plus. Automatyczna aktualizacja przed skanowaniem oznacza, że zamarudzi w trybie offline. Przypomina dosyć wyraźnie ramkami o wersji premium na starcie, jednak niewykupienie licencji oznacza po prostu przejście po trialu na tryb free.