Malwarebytes 3.4.5.2467

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Malwarebytes to nieco nietypowe oprogramowanie zabezpieczające pozwalające na wykrycie i usunięcie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Dzięki niemu pozbędziemy się z komputera wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i oprogramowania szpiegującego. Może on stanowić dodatek do już używanego oprogramowania innej firmy.

Aplikacja jest nietypowa ze względu na to, że nie stanowi „typowego antywirusa”. Jest to samodzielny skaner, który w wersji rozszerzonej monitoruje używane pliki i przeglądane strony internetowe. Oprogramowanie to jest przydatne przede wszystkim w sytuacji, gdy inne antywirusy zawodzą, lub gdy nie mamy pewności, czy nasz komputer jest czysty. Dzięki Malwarebytes Anti-Malware wykryjemy wtedy zawirusowane pliki, oprogramowanie szpiegujące, a także potencjalnie niechciane aplikacje (tzw. PUP). Z programu możemy korzystać nawet posiadając inny, kompletny zestaw ochronny. Stanowi on uzupełnienie ochrony uruchamiane np. tylko na wyraźne polecenie użytkownika.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Oferuje kilka typów skanowania, w tym skanowanie szybkie i obszarów wyznaczonych przez użytkownika. MBAM sprawdza nie tylko pliki, ale również dane przeglądarek i rejestr systemowy, co pozwala mu usuwać nawet ukryte zagrożenia. Program codziennie aktualizuje sygnatury wirusów, jego ustawienia pozwalają na wykluczanie ze skanowania określonych obszarów na dysku i stron internetowych. Dostępny jest także rozbudowany harmonogram zadań, w którym można ustalić zautomatyzowane zadanie jak aktualizacje i skanowania wykonywane w tle. W razie potrzeby możliwe jest zablokowanie dostępu do programu za pomocą hasła.

Uwaga!

Dostępna jest też wersja Premium programu, która oferuje aktywną ochronę przed exploitami i ransomware. Można zakupić ją korzystając z przycisku „Kup pełną wersję” u góry strony.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jak w Windowsie usunąć niepotrzebne pliki i posprzątać w systemie?

78

Każdy użytkownik Windowsa z pewnością zauważył, iż z czasem na komputerze ubywa wolnego miejsca na dysku, gdyż odinstalowane programy pozostawiają po sobie pliki-śmieci. Oto narzędzia, dzięki którym szybko usprawnisz działanie każdego komputera. Sprzątanie systemu: CCleaner Po instalacji CCleanera warto odwiedzić ustawienia. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, ale nie jest on uruchamiany automatycznie i trzeba ręcznie wybrać go z listy. Jeśli zainteresowani jesteśmy usuwaniem zbędnych plików z systemu, wybrać należy opcję Cleaner wśród ikon po lewej stronie. Następnie zaznaczyć…

Nowy Malwarebytes poradzi sobie lepiej na mocno zainfekowanych komputerach

36
08.03.2018  •  Oskar Ziomek

W ręce użytkowników trafia zaktualizowana wersja popularnego oprogramowania zabezpieczającego Malwarebytes. Nacisk położono w niej na użyteczność – w programie pojawiają się rozwiązania, które mogą pomóc w szybszym i wygodniejszym uruchamianiu części funkcji oraz łatwiejszym dostępie do informacji. Na czele nowe centrum powiadomień, gdzie znajdziemy wpisy z ostatnio zablokowanymi zdarzeniami. Prócz niego w programie pojawiają się od teraz także dodatkowe informacje w przypadku zablokowania odwiedzanej strony internetowej oraz zmiany związane z samym interfejsem. Wśród nich wyświetlanie nazwy…

Recenzje użytkowników

Szybki, łatwy, skuteczny
Na razie nie zauważyłam
ocena użytkownika

To na razie JEDYNY program, który uwolnił mój komputer od problemu "znikającej ilości wolnej pamięci". Już same "bebechy" mojego netbooka są słabe, a trzy tygodnie temu ilość wolnej pamięci zmniejszyła się raptem z 13GB do 900MB. Nijak nie mogłam znaleźć przyczyny problemu. Pobrałam program w wersji portable, przeskanowałam i owy problem zniknął.

27.12.2017 23:20 | Recenzja do wersji 3.3.1.2183
Wysoka wykrywalność ,znakomite narzędzie do naprawy systemu po ataku szkodliwego oprogramowania , relatywnie szybki.
Potrafi przyblokować stronę dobreprogramy.pl :) ,ale wystarczy dodać do wykluczeń .
ocena użytkownika

Malwarebytes Anti-Malware to program którego używam nieprzerwanie od kilku lat ,początkowo w wersji darmowej jako skanera na życzenie a od ponad roku w wersji premium wspierającej program antywirusowy ,w moim przypadku to Panda Free Antivirus . Program ten jest ze mną od Windows 7 przez 8 i 8.1 aż po obecny czyli 10 ,i musze tu napisać iż wielokrotnie ratował mnie z opresji w tamtym okresie używałem innych systemowych ochroniarzy a było ich kilku AVG ,Avast ,Avira, mbam zawsze potrafił znaleźć i usunąć zagrożenie , ten program doceniam jeszcze bardziej po przesiadce na wersje premium ,MBAM wyłapuje wszelakie próby ingerencji podczas przeglądania stron internetowych ,i nie mam na myśli podejrzanych a tych które figurują jako bezpieczne , kolejna kwestia to pobieranie programów ,również z teoretycznie zaufanych źródeł ,MBAM potrafi wykryć i usunąć zagrożenie zanim zainstalujemy rzeczony program na dysku , bardzo często bez usuwania jego samego a przez wyekstrahowanie szkodnika z programu ,ten program jak mało który nigdy mnie nie zawiódł i szczerze go polecam.

28.02.2016 14:49 | Recenzja do wersji 2.2.0.1024

Komentarze

0 nowych
  #1468 26.04.2018 12:33

Po zainstalowaniu Malwarebytes trial na 14 dni i dalej wg uznania bezpłatnie - samoczynnie wchłonął i odinstalował z wykazu programów Malwarebytes Anti -Exploit który wcześniej miałem zainstalowany . Jak myślę to ,że zniknął z systemu widocznie tak ma być ale nie mam pewności .

SER$   6 #1467 28.03.2018 18:20

@hmm?? (niezalogowany):
No co ty? przejęli adwcleaner che, chw, che

  #1466 18.03.2018 03:32

@pytek.80 (niezalogowany): Ja od lat używam tylko jako skaner na żądanie i sprawdza się.Poprzednia udana wersja free to była 2.2.1.1043, kolejne wersje były już tragiczne tj wersje free potrafiła niby skanować ale nie było widać żeby coś skanowała a na podsumowaniu pokazywała 0 zeskanowanych plików(!) Czyli program w wersji free był praktycznie bezużyteczny więc kto korzystał to ze starej i podobno nieaktualnej wersji ale o dziwo ze stale z nowymi definicjami,co już zakrawało na żart .Widać producent wreszcie ruszył po rozum do głowy i wydał normalną wersję free która w końcu działa i to jest ta najnowsza tj.3.4.4.2398 i to jest wyraźna poprawa i nadzieja że w końcu ten stary i zasłużony program wraca do formy sprzed lat i zmian wizualnych,,bo wersja free wreszcie skanuje i widać. co skanuje.Co ciekawe można ją pobrać od razu jako wersje free bez wyłączania premium,a jedyna funkcja premium jaka jest włączona to autostart z systemem windows .

marciano2222   12 #1465 17.03.2018 19:17

@Zerbera (niezalogowany): Ty zwariowałeś :P POCZYTAJ SOBIE https://www.wilderssecurity.com/threads/zemana-antimalware-2-beta.372569/page-109 Dałeś porównanie MBAM to klasa a Zemana to inna liga

  #1464 03.02.2018 20:08

Bardziej od MBAM polecam za free Zemana Antimalware.

  #1463 03.02.2018 09:29

Do przedmówców pytanie w sensie ostatnich komentarzy i nie tylko . Czu używacie Malwarebytes jako skaner na żądanie czy jako ochronę rezydentną inaczej w czasie rzeczywistym ? Czytam ostatnie wpisy o programie jak opowieści z thrillera .Dlatego jest potrzebna dyskusja w tym temacie aby znaleźć odpowiedź która zaowocowałaby wyjściem z problemu . Instalować czy nie instalować czekając na dalsze konkrety z obserwacji od innych użytkowników ? Czy to są przypadki jednostkowe a program jest dobrze działający ? Nie sądzę aby producent mścił się za to ,że instalujesz program darmowy i nie wykupujesz subskrypcji na wersję premium bo chcesz go używać wyłącznie jako darmowy skaner .Co ciekawe Malwarebytes 3 Premium ma pozytywne opinie i na konkursach o niego "żebrzą " pochlebnymi wypowiedziami .

Krzysztof.   9 #1462 30.01.2018 13:30

@Flickr (niezalogowany): Też miałem kiedyś problem z tym programem. Przeskanowałem komputer, program nic nie znalazł, a ponieważ nie przypadł mi do gustu, najogólniej mówiąc, odinstalowałem go. Po odinstalowaniu go jednak coś mnie tknęło i przeszukałem dodatkowo cały rejestr i... a jakże: znalazłem parę kluczy z nazwą "malwarebytes". Oczywiście wywaliłem je natychmiast. Polecam i Tobie tę akcję.

  #1461 27.01.2018 21:10

Dokładnie przed godziną musiałem usunąć Malwarebytes z dwóch komputerów. Na początku domowy laptop (MSI Game) zaczął sie gwałtownie wentylować i nagle dostałem info na ekranie że 8gb ramu jest pełne. Restart, i obserwacja jak licznik pamięci nabija w 2 minuty pamieć do maxa. Na początku panika że mam wirusa, skan nie pomaga (mam wersje premium), problem z załączeniem ochrony sieci, kolejny restart. Po trzecim poddałem się i odpaliłem laptopa służbowego, który stanął po 3 minutach. Substytucje wykupioną mam do 06.2018. Odpaliłem po restarcie i odinstalowałem Malwarebytes w ostatniej chwili gdzie ram wypełniony był na 95%.
Dzisiaj ten program nagle zaczął działać ja wirus!! Usunąłem z obu komputerów i problem wypełniania ramu ustał.

  #1460 24.01.2018 13:39

@Anonim (niezalogowany): Problem twój jest na szczęście do rozwiązania. Wchodzisz w ustawienia->ustawienia aktualizacji i odznaczasz opcję "szukaj aktualizacji programu podczas aktualizacji bazy danych".
Dzięki ten program NIGDY nie zaktualizuje się do nowszej wersji. Jedynie zaktualizują się definicje malware.

  #1459 12.01.2018 10:09

Program nie jest zły ale promocyjna ochrona w czasie rzeczywistym działa jak wirus spowalniając komputer do granic wytrzymałości nerwowej i właściwie uniemożliwia normalną prace. Po wyłączeniu tej super opcji wszystko wróciło do normy

  #1458 09.01.2018 19:03

Zszedł na psy, strasznie, blokuje pierdyliard stron, które nie są groźne, przynajmniej tak straszy. Obstawiam ze chodzi o sledzenie, ktorego mase wszedzie. Ale wkurza gdy co chwile wywala okienko...

  #1457 18.12.2017 19:13

Krzysztof/ " trzeba ratować się takimi programami jak Malwarebytes " . Już wiem , chodziło o to ,że antywirusy nie zawsze są skuteczne i musimy posiłkować się dodatkowo zainstalowanymi skanerami i innymi programami typu anty malware ,spyware , które też nie zawsze są skuteczne lub zauważono pogorszenie . Antywirusy u niektórych internautów są jako solo na komputerze a u innych z dodatkowym programem z działu bezpieczeństwa .Z tego co wiem firmy i osoby prywatne którym zależy bardzo na nie utracie danych mają zainstalowanego jednego płatnego antywirusa lub najlepiej tego z pakietu zabezpieczającego i jest to wystarczające . Nie instalują nic dodatkowego typu Zemana ,Malwarebytes ,jakiś skaner online bo antywirus płatny wystarczy a inne podobne programy są niepotrzebne . W moim przedsiębiorstwie są komputery do dyspozycji pracowników i chroni je jeden płatny antywirus z pakietem zabezpieczającym inaczej z rozszerzonymi funkcjami i nic więcej nie ma dodatkowego i w biurach mają to samo .

  #1456 18.12.2017 18:43

Nie mogę zrozumieć wypowiedzi - to w końcu Malwarebytes pomógł usunąć szkodnika czy nie pomógł ? Piszesz , że można ratować się Malwarebytes a piszesz także ,że przywróciłeś system ,więc sprecyzuj co ci pomogło czy przywrócenie systemu czy skanowanie programem Malwarebytes ?

Krzysztof.   9 #1455 12.12.2017 23:47

Miałem okazję przetestować ten program wówczas, gdy mój program antywirusowy (F-Secure) znalazł jakiegoś wirusa-złośliwca, z którym nie potrafił sobie poradzić. Przeskanowałem wówczas komputer tym programem - znalazł mi sporo różnych podejrzanych (według niego) rzeczy, ale nie znalazł tego złośliwca, o którego mi chodziło. Pozycji wskazanych do usunięcia nie usunąłem, a zamiast tego... przywróciłem system. Pomogło! Na szczęście w poprzedniej wersji szkodnika nie było. Do dziś zastanawiam się, dlaczego standardowe programy antywirusowe nie mają narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania i trzeba ratować się takimi programami jak Malwarebytes.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.12.2017 23:47
  #1454 12.12.2017 15:55

@Byters (niezalogowany): Może w tej sytuacji lepsza jest darmowa Zemana?

  #1453 10.12.2017 04:40

Zdecydowanie, program się pogorszył. W pewnym momencie skanowanie (w przypadku wyboru niestandardowego) zatrzymuje się, odmierza się czas, ale pliki się już dalej nie skanują. Tęsknie za starym dobrym Malwarebytes Antimalware, za to coś nie dam nawet złamanego grosza.

  #1452 03.12.2017 12:58

Korzystam z Malwarebytes Free jako antywirus na żądanie od blisko dwóch lat. Byłem bardzo zadowolony z wersji 2.2.1, aczkolwiek po tym jak zupełnie przestała być wspierana przerzuciłem się na wersje 3+.

Ostatnio napotkałem pewien problem. Otóż wykonuje skan całościowy dysku codziennie, mniej więcej o tej samej porze, liczba przeskanowanych plików wynosiła mniej więcej do 350 tys, jednak od dwóch dni liczba ta zmniejszyła się do ok 270 tys i sam nie wiem co o tym myśleć. Czemu nagle wyparowało, albo skaner nie widzi 80 tys plików?

Z forum malwarebytes dowiedziałem się, że może to być spowodowane uaktualnieniem bazy definicji wirusów, po której skaner nie skanuje plików rejestru, czy to może być to?

Dodam, że wersja której obecnie używam - 3.0.6 również straciła swoje wsparcie, blisko miesiąc temu..

  #1451 22.11.2017 14:57

Czyżby Malwarebytes stał się obecnie tylko atrapą i nic więcej?

  #1450 14.11.2017 10:24

niestety bmimo porad pana WILLIAMA ROWLANDAwersja 3 nadal jest beznadziejna .nic sie nie zmienilo wróciłem ponownie do dwójki marek adamiak

  #1449 12.11.2017 14:32

@Symes (niezalogowany): lepiej zostań przy dwójce.ja się z trójką namęczyłem i wróciłem do dwójki.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi