Mapy Google. Bądź jak Kaczyński i też zamaż swój dom

Mapy Google. Bądź jak Kaczyński i też zamaż swój dom

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Źródło zdjęć: © Getty Images
23.04.2021 19:45

O domu Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich dniach było głośno, po tym jak miejsce to zostało "wymazane" z Map Google, co wzbudziło sporo emocji. Jednak każdy może bez większych trudności "zmazać" swój dom z Map - oto jak, to zrobić.

Wraz z pojawieniem się wiadomości, że dom Jarosława Kaczyńskiego "zniknął" z Map Google, internauci wysnuli mnóstwo teorii, czemu się to stało. Czyżby cenzura? A może zabezpieczenie przed "atakami na prezesa"? Prawda jednak jest taka, że każdy może "zamazać" swój dom na Mapach Google

Jak "wymazać" swój dom z Map Google?

Aby "zniknąć" z Map, wystarczy wejść na stronę usługi w przeglądarce, odnaleźć adres naszego domu, a następnie kliknąć "zgłoś problem". Następnie zostaniemy przeniesieni do formularza, w którym będzie można wybrać, dlaczego zgłaszamy dane zdjęcie. 

Powodów, które możemy wskazać, jest kilka, m.in. słaba jakość zdjęcia, niewłaściwie umieszczone zdjęcie lub niewłaściwie umieszczony znacznik lokalizacji. W ten sposób możemy zgłosić nasz dom, osobę na zdjęciu, tablice rejestracyjne auta lub inny obiekt.

Wysłane przez nas dane są analizowane przez zespół pracowników Google, którzy następnie podejmą decyzję, czy zgłoszenie jest zasadne. Jeżeli decyzja nie będzie pomyślna, w odpowiedzi możemy uzyskać np. prośbę o bardziej szczegółowe wyjaśnienie sprawy lub doprecyzowanie opisu obiektu, który ma zostać usunięty. 

Co ważne, takie zgłoszenie może zrobić każdy - niekoniecznie właściciel posesji. W związku z tym nie można określić, kto stoi za "zniknięciem" domu Jarosława Kaczyńskiego, ani jakie były intencje osoby, która wysłała zgłoszenie do Google’a. W każdym razie, jeśli chcecie, by i wasz dom został "wymazany" z Map - macie prawo o to zabiegać. 

W przypadku osób publicznych skutek może być jednak odwrotny, co obrazuje, chociażby przypadek prezesa Kaczyńskiego. Internauci nie spoczną, aż nie dotrą do "tajnych obiektów", które chciano "ukryć". Co więcej, "wymazanie" z Map Google nie oznacza, że nasz dom zniknie również z innych map, więc niekoniecznie jest to najlepszy sposób na ochronę swojej prywatności. 

Mapy Google na urządzenia z systemem Android lub iOS możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)