Mapy Google dostaną małe, ale bardzo przydatne usprawnienie

Mapy Google dostaną małe, ale bardzo przydatne usprawnienie

fot. Pexels
fot. Pexels
16.11.2019 16:30

Google powraca z kolejnym drobnym usprawienieniem dla swoich Map, które najbardziej będą mogli odczuć posiadacze starszych urządzeń. Zmiana nie jest znacząca, ale pozwoli nieco oczyścić interfejs, co powinno przyspieszyć działanie aplikacji.

Mapy Google od jakiegoś czasu domyślnie pokazują trójwymiarowe modele budynków, co w wielu przypadkach jest plusem, jednak równie często może tworzyć na ekranie spory bałagan, a tym samym utrudniać nawigację. To dodatkowe obciążenie dla starszych smartfonów. Jednak Google postanowił wspomóc użytkowników przez wprowadzenie możliwości wyłączenia na stałe widoku 3D w Mapach Google. Funkcja została dodana wraz z aktualizacją do wersji v.10.28.

Funkcję możemy prosto włączyć lub wyłączyć za pomocą jednego przycisku. Poza zwiększeniem przejrzystości przeglądania map na bliskim powiększeniu, wyłączenie trójwymiarowych elementów z ekranu sprawi, że Mapy Google będą mogły lepiej działać na słabszych urządzeniach z Androidem lub w momencie, kiedy mamy problem z utrzymaniem dobrego połączenia z internetem.

Nie wiadomo, czy na iPhone'ach również otrzymamy nowy przycisk do przełączania warstwy 3D, ale użytkownicy Androida otrzymają go, gdy tylko zaktualizują aplikację Mapy Google do najnowszej wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)