Mapy Google Mapy Google

Strona główna Android Podróże i transport Nawigacja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Mapy Google (ang. Google Maps) to darmowa aplikacja dla urządzeń mobilnych, która bazuje na usłudze webowej o tej samej nazwie i umożliwia m.in. nawigację satelitarną (GPS), a także przeglądanie map oraz zdjęć z ponad 100 milionów lokalizacji na całym świecie. W przypadku funkcji nawigacji dedykowana ona jest dla poruszających się pieszo, komunikacją zbiorczą, rowerem oraz co oczywiste, również samochodem.

Łatwa obsługa i funkcja Street View

Aplikacja w połączeniu z usługą Map Google należy do jednych z najbardziej rozbudowanych rozwiązań tego typu. Poza funkcją przeglądania map i wyznaczania tras, która jest niezwykle intuicyjna i ogranicza się w zasadzie do podania lokalizacji docelowej oraz zdefiniowania podstawowych parametrów podróży umożliwia ona również przeglądanie zdjęć z danego miejsca, a także podgląd ulic (Street View). Prezentowane mapy są czytelne (zarówno w trybie dziennym, jak również nocnym) i nie bez znaczenia jest dodatkowo opcja asystenta pasa ruchu przydatna w trakcie podróżowania po dużych miastach.

Informacje o natężeniu ruchu i alternatywne trasy

Mapy Google oferują użytkownikowi informacje o korkach i natężeniu ruchu na drogach. Opcja ta okazuje się niezwykle przydatna już na etapie planowania podróży, wyświetlając na mapach w czytelny sposób wszelakie cenne informacje. Co istotne, po zdefiniowaniu punktu docelowego i punktów pośrednich aplikacja potrafi zaproponować użytkownikowi trasy alternatywne, które pozwolą w krótszym czasie dotrzeć na miejsce. W przypadku nawigacji satelitarnej nie zabrakło oczywiście wskazówek głosowych.

Mapy w trybie offline i historia lokalizacji

Mapy Google działają w trybie online, co oznacza, że aby przeglądać mapy i korzystać z nawigacji GPS wymagane jest aktywne połączenie z Internetem. Wszelakie dane dotyczące map itp. wczytywane są w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Internetu. Istnieje jednak funkcja, dzięki której możliwe jest pobieranie fragmentów map do użytku bez połączenia internetowego (offline) i korzystanie z nich w przypadku braku połączenia sieciowego.

Dostępne jest także wsparcie dla historii lokalizacji do późniejszego przeglądania w ramach interfejsu webowego i zapisywania wybranych miejsc.

Najważniejsze funkcje Map Google:

  • szczegółowe mapy dla lokalizacji na całym świecie
  • nawigacja GPS z funkcją głosową
  • bieżące informacje o ruchu drogowym, korkach i wypadkach
  • dynamiczne zmiany i aktualizacje tras
  • integracja ze Street View
  • wskazówki dojazdu transportem publicznym
  • wyznaczane tras dla kierowców oraz podróżujących pieszo lub rowerem

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!