Mapy Google jeszcze bardziej zintegrowane z wyszukiwarką i coraz mniej czytelne

Mapy Google jeszcze bardziej zintegrowane z wyszukiwarką i coraz mniej czytelne

Mapy Google jeszcze bardziej zintegrowane z wyszukiwarką i coraz mniej czytelne
06.02.2017 17:18

Aplikacja Map Google pozostaje jednym z najważniejszych składników Gapps, jakie zostają preinstalowane na lwiej części wszystkich smartfonów z Androidem. Często trafiają tam nowe funkcje, które faktycznie rozszerzają zastosowanie Map. Na tyle często, że Mapy zaczynają chorować na powszechną wśród najpopularniejszych aplikacji chorobę: odejście od pierwotnych zastosowań na rzecz pomnażania funkcji.

Najdobitniejszym przypadkiem tej choroby jest oczywiście facebookowy Messenger, jednak zaprezentowane w najnowszej wersji Map nowości, również trudno uznać za bliskie pierwotnemu zastosowaniu aplikacji. Google rozwija ją w kierunku integracji z wyszukiwarką. A to skutkuje coraz większą liczbą propozycji np. restauracji i innych miejsc, które w pewnym sensie uznać można przecież za treść reklamową.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Odtąd Mapy Google na Androidzie będą miały na podobne treści cały osobny panel u dołu ekranu, którego treść można także wyświetlić na całym ekranie. Panel został podzielony na trzy części: pierwszy stanowią wspomniane miejsca, przede wszystkim usługi: restauracje, bary, stacje benzynowe. Wszystkie te propozycje mają zalączone zdjęciami i inne dodatkowe informacje.

Ponadto na nowym panelu przejść można także do informacji na temat ruchu drogowego oraz komunikacji zbiorowej. W ten sposób Mapy Google zyskują coraz większe spektrum zastosowań, trzeba jednak pamiętać, że aplikacja wykorzystywana jest zazwyczaj w terenie. A to nie sprzyja mnogości paneli i wyświetlaniu dodatkowych informacji. Najnowsze Mapy Google znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)