Mapy Google otrzymają pływający pasek. Nowość usprawni działanie aplikacji

Mapy Google otrzymają pływający pasek. Nowość usprawni działanie aplikacji

Google Maps dostają pływający pasek
Google Maps dostają pływający pasek
06.11.2019 13:07, aktualizacja: 06.11.2019 15:02

Pływający pasek w Google Maps pojawił się na Androidzie już w 2018 roku, jednak później zniknął. Wszystko wskazuje na to, że tym razem amerykański gigant postanowił wcielić pomysł w życie na stałe. Nowość wprowadzona do aplikacji ma znacząco wpłynąć na komfort użytkowników.

Google Maps otrzymuje pływający pasek, wprowadzający podział na kategorie, dzięki którym użytkownicy będą mogli szybciej wyszukać interesujące ich treści w aplikacji. Przyciski przewijania pojawią się obok siebie pod okienkiem wyszukiwarki. Wśród kategorii pojawiły się między innymi: praca, restauracje, kawiarnie, sklepy spożywcze, atrakcje, hotele, apteki oraz stacje benzynowe. Po kliknięciu w opcję "więcej" pojawi nam się okno z dodatkowym wyborem.

Pod okienkiem wyszukiwarki pojawiają się obok siebie przyciski i można je przewijać. Prezentują one poszczególne kategorie wyszukiwania.
Pod okienkiem wyszukiwarki pojawiają się obok siebie przyciski i można je przewijać. Prezentują one poszczególne kategorie wyszukiwania.

Na razie nowa funkcjonalność testowana jest po stronie serwera. Dostęp do niej mają więc wybrani użytkownicy. Nie wiadomo kiedy pływający pasek do Google Maps trafi do wszystkich.

To nie jedyna nowość, która pojawiła się ostatnio w Mapach Google. Nie dawno pisaliśmy o niezwykle przydatnej opcji dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać duże miasta. W wybranych lokalizacjach na mapach pojawiły się zupełnie nowe, większe ikony zabytków, które z pewnością ułatwią ich znalezienie. Nowe ikony można znaleźć między innymi oglądając mapę Londynu, Paryża czy Rzymu. W Google Maps pojawił się również tryb incognito.

Mapy Google na Androida można znaleźć w naszym katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)