Mapy Google pokażą, gdzie można się zaszczepić na COVID-19

Mapy Google pokażą, gdzie można się zaszczepić na COVID-19

fot. Pexels
fot. Pexels
26.01.2021 10:38, aktualizacja: 26.01.2021 10:54

Google stara się być na bieżąco i ułatwiać bezpieczne poruszanie się w czasie pandemii. Mapy Google już informują o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w okolicy, a rozwinięte funkcje informujące o natężeniu ruchu, pozwalają m.in. uniknąć kolejek w sklepach. Teraz zostanie wprowadzone kolejne ułatwienie.

Wraz z rozpoczęciem się pierwszych szczepień na COVID-19, coraz więcej osób będzie szukać placówek, w których możliwe jest zaszczepienie się. Google wprowadza aktualizację dla swoich Map, dzięki czemu odnalezienie tych miejsc będzie jeszcze prostsze.

Wkrótce będziesz mógł wyszukiwać "szczepionkę przeciwko COVID-19" i uzyskiwać wyniki dotyczące lokalizacji pokazujące wymagania dostępu, informacje o terminach i informacje o tym, czy witryna ma przekierowanie, czytamy w oficjalnym komunikacie.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158068762185686]

Na razie niestety funkcja będzie działać jedynie w wybranych regionach USA, ponieważ Google współpracuje z VaccineFinder.org Boston Children's Hospital, amerykańskimi agencjami rządowymi i aptekami detalicznymi. Na tym jednak firma zdaje się nie poprzestawać. W kolejnej informacji Google podał, że udostępni część swoich obiektów na potrzeby otwarcia punktów szczepień.

Na razie nie wiadomo, czy Google planuje jakieś działania poza USA, ale jest szansa, że chociaż Mapy Google dostaną odpowiednią aktualizację. Firma planuje też uruchomić kampanię "Poznaj fakty" ("Get the Facts"), które będą dostępne w różnych usługach Google. Najprawdopodobniej celem będzie weryfikacja teorii spiskowych oraz obalanie mitów na temat koronawirusa i szczepień. W poście czytamy, że inicjatywa obejmie wyszukiwarkę Google i YouTube.

Przypominamy, że jeśli chcecie zgłosić swoją chęć zaszczepienia się na COVID-19, to bez względu na wiek, już możecie to zrobić. Konkretne terminy szczepień są jednak wyznaczane tylko dla seniorów. Tutaj znajdziecie pełne informacje na temat rejestracji online na szczepienia

Aplikację Mapy Google na urządzenia z Androidem lub iOS pobierzecie z naszego katalogu oprogramowania

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)