Mapy Google potrzebują przewodników, do zgarnięcia terabajt na Dysku Google

Strona głównaMapy Google potrzebują przewodników, do zgarnięcia terabajt na Dysku Google
19.11.2015 11:48
Mapy Google potrzebują przewodników, do zgarnięcia terabajt na Dysku Google

Jesteśmy przyzwyczajeni do faktu, że za udostępnianie informacji i opinii na temat miejsc czy wydarzeń nie jesteśmy w Sieci nagradzani, a często nawet dzieje się to bez zgody użytkownika, co nie przeszkadza w czerpaniu korzyści firmom z branży. Zmodyfikować ten model stara się Google – firma uruchomiła inicjatywę, dzięki której internauci doskonaląc Mapy Google mogą zdobywać całkiem przydatne nagrody.

bEEnIDjF

Google uruchomiło przedsięwzięcie zapewne z uwagi na rolę Facebooka w kształtowaniu rynków w skali lokalnej. Pisaliśmy już, że serwis ma się zamiar skupić na reklamowaniu mniejszych firm rozpoznawalnych tylko regionalnie. Coraz częstszym źródłem informacji o restauracji czy barze jest dziś przecież nie jego oficjalna, statyczna strona, a aktualizowany nawet kilka razy dziennie fanpage. Google na taki stan rzeczy chce odpowiedzieć Mapami współtworzonymi przez społeczność.

350158538980747201

Wszystko to w ramach swoistego konkursu „Lokalni przewodnicy”, w którym udział mogą wziąć także użytkownicy z Polski. Po zarejestrowaniu się, będą oni wynagradzani punktami za kolejne dodane do Map Google informacje, co dotyczy w szczególności miejsc takich jak atrakcje turystyczne, restauracje czy hotele. Zaktualizowana została już także aplikacja mobilna Map, w menu której pojawiła się pozycja „Twój wkład”. Tę samą możliwość oferuje także wersja przeglądarkowa usługi.

bEEnIDjH

Za aktywności w rodzaju oznaczania na Mapach różnego rodzaju miejsc, dodawania ocen, opinii oraz fotografii, a także poprawiania wpisów innych osób, przewodnicy będą nagradzani punktem. Google przewidziało kilka poziomów: po wejściu na drugi (5 do 49 punktów) przewodnik uzyska dostęp do testowych funkcji usług Google. Na trzecim poziomie (od 50 do 199 punktów) otrzyma on oficjalną odznakę przewodnika, a jego konto wraz z nią będzie widoczne w Mapach.

Być może najbardziej interesująca nagroda czeka na użytkowników na poziomie czwartym – otrzymają oni terabajt miejsca w Dysku Google. Na poziomie piątym, na który wejść można po zdobyciu pięciuset punktów, przewodnik otrzyma zaproszenie na organizowaną przez Google międzynarodową imprezę, o której więcej będzie wiadomo na początku przyszłego roku. Zostać przewodnikiem po Mapach Google można po zarejestrowaniu się.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEEnIDkD