Mapy Google potrzebują przewodników, do zgarnięcia terabajt na Dysku Google

Mapy Google potrzebują przewodników, do zgarnięcia terabajt na Dysku Google

Mapy Google potrzebują przewodników, do zgarnięcia terabajt na Dysku Google
19.11.2015 11:48

Jesteśmy przyzwyczajeni do faktu, że za udostępnianie informacji i opinii na temat miejsc czy wydarzeń nie jesteśmy w Sieci nagradzani, a często nawet dzieje się to bez zgody użytkownika, co nie przeszkadza w czerpaniu korzyści firmom z branży. Zmodyfikować ten model stara się Google – firma uruchomiła inicjatywę, dzięki której internauci doskonaląc Mapy Google mogą zdobywać całkiem przydatne nagrody.

Google uruchomiło przedsięwzięcie zapewne z uwagi na rolę Facebooka w kształtowaniu rynków w skali lokalnej. Pisaliśmy już, że serwis ma się zamiar skupić na reklamowaniu mniejszych firm rozpoznawalnych tylko regionalnie. Coraz częstszym źródłem informacji o restauracji czy barze jest dziś przecież nie jego oficjalna, statyczna strona, a aktualizowany nawet kilka razy dziennie fanpage. Google na taki stan rzeczy chce odpowiedzieć Mapami współtworzonymi przez społeczność.

Obraz

Wszystko to w ramach swoistego konkursu „Lokalni przewodnicy”, w którym udział mogą wziąć także użytkownicy z Polski. Po zarejestrowaniu się, będą oni wynagradzani punktami za kolejne dodane do Map Google informacje, co dotyczy w szczególności miejsc takich jak atrakcje turystyczne, restauracje czy hotele. Zaktualizowana została już także aplikacja mobilna Map, w menu której pojawiła się pozycja „Twój wkład”. Tę samą możliwość oferuje także wersja przeglądarkowa usługi.

Za aktywności w rodzaju oznaczania na Mapach różnego rodzaju miejsc, dodawania ocen, opinii oraz fotografii, a także poprawiania wpisów innych osób, przewodnicy będą nagradzani punktem. Google przewidziało kilka poziomów: po wejściu na drugi (5 do 49 punktów) przewodnik uzyska dostęp do testowych funkcji usług Google. Na trzecim poziomie (od 50 do 199 punktów) otrzyma on oficjalną odznakę przewodnika, a jego konto wraz z nią będzie widoczne w Mapach.

Być może najbardziej interesująca nagroda czeka na użytkowników na poziomie czwartym – otrzymają oni terabajt miejsca w Dysku Google. Na poziomie piątym, na który wejść można po zdobyciu pięciuset punktów, przewodnik otrzyma zaproszenie na organizowaną przez Google międzynarodową imprezę, o której więcej będzie wiadomo na początku przyszłego roku. Zostać przewodnikiem po Mapach Google można po zarejestrowaniu się.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)