Mapy Google: tryb incognito już dla (prawie) wszystkich

Mapy Google: tryb incognito już dla (prawie) wszystkich

Tryb incognito w Mapach Google zaczyna być dostępny dla każdego (fot. Oskar Ziomek)
Tryb incognito w Mapach Google zaczyna być dostępny dla każdego (fot. Oskar Ziomek)
Redakcja
04.11.2019 11:23, aktualizacja: 04.11.2019 11:37

Tryb incognito w Mapach Google to jedna z nowości zapowiedzianych podczas konferencji Google I/O 2019. Teraz opcja trafia już do wszystkich użytkowników Androida.

We wrześniu z trybu incognito korzystać mogli wyłącznie pierwsi testerzy. Teraz Google zaczyna go udostępniać wszystkim użytkownikom Map Google używającym Androida.

Jak to zwykle bywa, nowość pojawia się stopniowo - np. na moim telefonie jeszcze jej nie ma. Zapewne w ciągu najbliższych dni każdy będzie mógł z niej skorzystać.

Tryb incognito w Mapach Google, podobnie jak w innych aplikacjach, pozwala korzystać z programu bez zapisywania historii działań i ich synchronizacji z kontem Google. W tym przypadku umożliwi to korzystanie z nawigacji bez zapisywania historii odwiedzonych miejsc i trasy przejazdu.

Nowość została zapowiedziana w trakcie Google I/O 2019. Tryb incognito w Mapach Google miał być jednym z dowodów na to, że Google poważnie podchodzi do tematu bezpieczeństwa i zachowania prywatności.

Mapy Google: nowości jest więcej

To nie jedyna zmiana, jaka pojawiła się w Mapach Google w ostatnich tygodniach. Niedawno producent zdecydował się rozbudować opcje zgłaszania ograniczeń na drodze. Użytkownicy mogą się wzajemnie informować o większej liczbie potencjalnych przeszkód.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)