Mapy Google z lepszymi komendami głosowymi. Nawigacja obsługuje już Asystenta Google

Mapy Google z lepszymi komendami głosowymi. Nawigacja obsługuje już Asystenta Google

Asystent Google zaczyna trafiać do Map Google. (depositphotos)
Asystent Google zaczyna trafiać do Map Google. (depositphotos)
09.01.2019 06:20

Wygodną metodą wprowadzania danych podczas prowadzenia samochodu są komendy głosowe. Pozwalają one na interakcję z systemami bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi. W związku z tym nowość, która właśnie trafia do Map Google, powinna ułatwić życie wielu kierowcom.

Mapy Google, z których można korzystać na każdym smartfonie z Androidem i iOS-em, stały się dla wielu osób główną nawigacją samochodową. Oferują one już obsługę komend głosowych, które pozwalają szybko wybrać cel podróży czy pokazać pobliskie stacje benzynowe. Jednakże, ich możliwości wciąż są zbyt ograniczone, aby mówić o pełnej obsłudze głosowej. Wciąż wybrane scenariusze wymagają sięgnięcia do wyświetlacza smartfonu, zwłaszcza jeśli ten służy za centrum multimedialne – np. rozpoczęcie odtwarzania ulubionego albumu.

Nawigacja z Asystentem Google

Podczas trwających w Las Vegas targów CES 2019, Google oficjalnie ogłosił wprowadzenie Asystenta Google do nawigacji. Mowa o prawdziwej integracji, która przełoży się na nowe możliwości obsługi głosowej. Docelowo zmiany mogą sprawić, że kierowca nie będzie musiał w ogóle sięgać do smartfonu podczas prowadzenia samochodu – wszystkie czynności wykona z użyciem głosu.

Asystent Google w nawigacji. (źródło: androidpolice.com)
Asystent Google w nawigacji. (źródło: androidpolice.com)

Asystent Google umożliwia m.in. sterowanie odtwarzaczem muzyki, czytanie i odpowiadanie na wiadomości, dodawanie przystanków podczas podróży czy udostępnianie znajomym aktualnych informacji z nawigacji. Warto mieć na uwadze, że w kwestii wiadomości nie jest on ograniczony wyłącznie do SMS-ów. Współpracuje bowiem z większością najpopularniejszych komunikatorów – WhatsApp, Facebook Messenger, Hangouts, Telegram czy Viber. Tak, nowa i bardziej rozbudowana obsługa głosowa w Mapach Google umożliwia prowadzenie tekstowej konwersacji na Facebooku bez odrywanie rąk od kierownicy.

Nowa funkcja niebawem dostępna w Polsce

Jak zauważa serwis Android Police, pierwsi użytkownicy mogą już korzystać z Asystenta Google w nawigacji. Nie jest on jednak oficjalnie dostępny w Polsce. Nie oznacza to, że znów będziemy długo czekać na funkcję, która zadebiutowała w USA. Wcześniejsze informacje wskazują, że już w połowie stycznia Asystent Google zadebiutuje w Polsce. Patrząc na nowości, które właśnie trafiły do Map Google, można stwierdzić tylko, że zapowiada się naprawdę ciekawie.

Najnowszą wersję Map Google znajdziecie w naszym katalogu. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z Androidem i iOS-em.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)