Mapy Google z wbudowanym komunikatorem. Oto nowa metoda kontaktu z lokalnymi firmami

Mapy Google z wbudowanym komunikatorem. Oto nowa metoda kontaktu z lokalnymi firmami14.11.2018 21:20
Mapy Google pozwolą na wysyłanie wiadomości do lokalnych firm. (depositphotos)
Mapy Google pozwolą na wysyłanie wiadomości do lokalnych firm. (depositphotos)

Przyglądając się ostatnim aktualizacjom aplikacji Mapy Google widać, że jest ona rozwijana w dwóch głównych kierunkach – nawigacja samochodowa i katalog sklepów, restauracji i innych miejsc w okolicy z nastawieniem na funkcje społecznościowe. Właśnie został wykonany krok do przodu w tej drugiej ścieżce rozwoju.

Google na oficjalnym blogu poinformował o nowości, która jest wdrażana do mobilnej aplikacji na Androida i iOS-a. Użytkownicy Map Google'a na tych urządzeniach będą mogli korzystać z wbudowanego komunikatora, który umożliwi kontakt z firmami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Mapach Google'a pojawiła się nowa sekcja Wiadomości. Znajdziemy w niej konwersacje z przedstawicielami sklepów, restauracji czy pozostałych firm świadczących różne usługi. Komunikator jest uproszczony do minimum i jest nastawiony na wysyłanie wiadomości tekstowych. Mogą one posłużyć do spytania się przedstawiciela sklepu o dostępność butów w konkretnym rozmiarze, zamówienie ciastka w ulubionej cukierni czy poznanie dzisiejszej promocji na pizzę w pobliskiej restauracji.

W założeniach wiadomości mają zastąpić proste rozmowy telefoniczne. Do tej pory firmy w Mapach Google'a, jako formę kontaktu, mogły podawać numer telefonu lub stronę internetową. Natomiast teraz możliwe staje się korzystanie z komunikatora. Ikona, która umożliwia rozpoczęcie konwersacji, wyświetla się obok opcji Zadzwoń. Ponadto do poprzednich rozmów można łatwo powrócić – wystarczy wybrać Wiadomości z wysuwanego z lewej strony menu.

Nowość jest wdrażana stopniowo, więc nie wszyscy użytkownicy mają do niej dostęp. Oczywiście wiadomości będzie można wysyłać, jeśli dana firma będzie chciała z nich skorzystać. Jak najbardziej może pozostać przy obecnej formie kontaktu z podaniem tylko numeru telefonu – Google nie wymusza używania wbudowanego komunikatora.

Nowa funkcja może okazać się naprawdę przydatna. Z drugiej jednak strony, pojawiają się opinie, że Mapy Google stają się powoli przerośniętą aplikacją. Google chce bowiem w jednym miejscu skupić, jak najwięcej funkcji. Ocenę, czy faktycznie jest to ruch w dobrym kierunku, pozostawiamy wam. Aczkolwiek przed wydaniem opinii, warto zauważyć, że wprowadzona nowość może umożliwić kontakt z lokalnymi firmami osobom, które nie mają profilu na Facebooku czy innym serwisie społecznościowym.

Mapy Google w najnowszej odsłonie znajdziecie w naszym katalogu. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a. Nie zauważyliśmy jednak, aby opisywana funkcja była już dostępna na naszych urządzeniach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)