Jak przygotować transkrypcje sesji rady gminy rozstawioną w czasie (napisy)?

Transkrypcja sesji rady powiatu na napisy od strony technicznej

Od 23 września 2020 roku wszystkie sesje z obrad rady miasta lub gminy muszą zawierać transkrypcję tekstową. W związku z tym postanowiliśmy przygotować krótki poradnik opisujący jak to zrobić. Poniżej przygotowaliśmy też trzy listy:

-listę aplikacji darmowych,

- listę aplikacji generujących automatyczne napisy do wideo,

- listę firm, które tworzy napisy rozszerzone zgodne z WCAG 2.1 do wideo. 

Dodawanie napisów na YouTube poprawia pozycjonowanie filmików (SEO)

Odpowiednie pozycjonowanie filmików (SEO) jest niewątpliwie niezbędną umiejętnością dla osób chcących, żeby ich wideo zostało obejrzane przez jak największą liczbę osób.

Mark Robertson podzielił się ze swoimi czytelnikami historią na ten temat. Otóż w październiku 2009 roku Mike Lees (czytelnik ReelSEO i założyciel Captionworld) wysłał do niego maila, w którym wyjawił, iż jego filmy wideo na YouTube zostały pogrupowane według terminów znalezionych tylko i wyłącznie w jego napisach kodowanych oraz niekodowanych.

Tworzenie napisów do filmów stało się banalne

Lubelska firma tłumaczeniowa rewolucjonizuje rynek tworzenia napisów do filmów wideo. Oprogramowanie wykorzystywane w tym celu jest skomplikowane i nieefektywne — skarży się środowisko. Aplikacja Subtiled.com to prosta alternatywa. Jej twórcy przekonują, że swoją funkcjonalnością zostawia konkurencję daleko w tyle.

Zespół Euro Alphabet opracował skuteczną aplikację dostępną z poziomu przeglądarki internetowej.