Nauka języków obcych wspomagana komputerowo

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a po nich Sylwester i Nowy Rok. Wielu ludzi robi postanowienia noworoczne, które są przeróżne. Rozpoczęcie ćwiczeń na siłowni, nauka nowego języka albo innej umiejętności, która może (ale nie musi) nam się przydać. Zaczynacie z zapałem 2 stycznia, ale po kilku dniach wasz słomiany zapał mija i odpuszczacie sobie. Najpierw jednego dnia, potem drugiego (bo pierwszego sobie daliśmy spokój) i tak im dalej w las, tym gorzej.

Jak wybrać dystrybucję Linuksa, czyli poradnik dla początkujących linuksiarzy

Na wielu forach czy stronach o tematyce IT ludzie zadają sobie pytanie „Skoro mam zainstalować Linuksa, to którą dystrybucję ?”. Cóż, wybór do łatwych nie należy, gdyż dystrybucji aktualnie jest bardzo dużo, co przekłada się na długość poszukiwań. Ale zaraz, zaraz … Czym właściwie jest Linux ?

Wielu blogerów to powtarzało wielokrotnie, ale ja powtórzę po raz kolejny.

OpenMandriva, czyli Mandriva w nowych szatach

Kilka słów o Mandrivie i Open Mandrivie

Mandriva – stworzona w 1998 roku dystrybucja Linuksa, która na początku była tylko zbiorem pakietów do Red Hat Linux. Po jakimś czasie się usamodzielniła i rozwinęła. Wtedy stała się jedną z najbardziej popularnych dystrybucji, szczególnie u początkujących użytkowników systemu z pod znaku pingwina. Niestety w 2011 roku wydana została ostatnia wersja tejże dystrybucji. Utworzono więc fundację OpenMandriva, która zadeklarowała się tworzyć dystrybucję pod tą samą nazwą.

Rzut okiem na ReactOS

Słowem wstępu

Może moje dwa pierwsze wpisy nie błyszczały jakością merytoryczną, czym wywarłem na Was nie najlepsze wrażenie, dlatego mam nadzieję że ten wpis chociaż trochę zmieni ten stan rzeczy. Komentarze i krytyka wiele mnie nauczyły, dlatego myślę, że będzie lepiej.

Kilka słów o ReactOS

ReactOS to system rozwijany na zasadach open source (i tym podobnych) przez Fundację ReactOS, od roku 1998 roku. 2 lata wcześniej, po wydaniu Windows 95, grupka programistów zaczęła tworzyć FreeWin95, jednakże kłótnie dotyczące projektu skazały go na klęskę.

infoShare 2012 - relacja z imprezy (dzień 2)

Dzisiaj miałem okazję być na gdańskiej konferencji infoShare, która odbywała się w Wydziale Elektroniki,Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Impreza składa się z dwóch dni prezentacji, jednak w pierwszy dzień nie udało mi się przybyć.

Na początek rejestracja i przekazanie gadżetów uczestnikom (m.in. identyfikator i różne ulotkiinformacyjne oraz program imprezy). Z racji tego, że każdy dzień jest podzielony na kilka ścieżek - w tym dniu były to ścieżka technologiczna i miękka.