bDXKnWPV
MariaDB ikona

MariaDB10.2.13

Pobierz program
przy pomocy Asystenta pobierania
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

MariaDB to coraz popularniejszy serwer relacyjnych baz danych, który stworzony został przez jednego z twórców MySQLa.

bDXKnWPX

Pierwotnie projekt oparty został na MySQLu w wersji 5.1 z zachowaniem wstecznej kompatybilności. Według autorów jest on ulepszoną alternatywą dla wspomnianego SZBD od Oracla i korzystają z niego twórcy oprogramowania i serwisów internetowych na całym świecie (m.in. Google, Wordpress.com czy Wikipedia).

Jego zaletami jest szybkość działania, skalowalność oraz niezawodność. Na uwagę zasługuje również duża ilość wtyczek rozszerzających możliwości oraz dostępność pomocnych narzędzie, które sprawiają, ze MariaDB jest serwerem wysoce wszechstronnym. Z powodzeniem wykorzystać go można do stworzenia niewielkiej aplikacji, jak również bardzo złożonych projektów.

MariaDB dysponuje wsparciem dla formatów GIS, JSON oraz interfejsu ODBC. Dostępne są również API dla najpopularniejszych języków programowania.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Linki do programu
bez Asystenta pobierania
MariaDB 10.2.13wersja stabilna (32-bit)
MariaDB 10.2.13wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań271
Data aktualizacji27 lut 2018
Rozmiar pliku47.14 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
MariaDB ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDXKnWQC
bDXKnWQT