Masowa wyprowadzka kryptogórników z Chin. Celem: USA, Kanada czy Rosja

Kryptowaluty
Kryptowaluty
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Executium
Przemysław Juraszek

24.11.2021 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pisaliśmy niedawno, że w ogólnych trackerach wydobycia kryptowalut znaczenie Chin w kopaniu Bitcoina spadło do zera. Ale gdzie się podziali kryptogórnicy?

Część, tak jak wspominaliśmy, wyemigrowała do pobliskich państw, takich jak Kazachstan czy Rosja, której hashrate Bitcoina wzrósł z 7 proc. do 11 proc. "Financial Times" wskazuje też na znaczny tranzyt koparek kryptowalut do USA i Kanady.

Według ich danych 14 największych firm zajmujących się wydobywaniem kryptowalut na świecie wysłało z Chin ponad 2 miliony maszyn w ciągu kilku miesięcy po wprowadzeniu zakazu. Ponadto jest mowa o 700 000 koparek znajdujących się w magazynach, które nie działają poprawnie bądź są zbyt drogie do wysyłki.

USA miały pozyskać z Chin mniej sprzętu niż Rosja, ale udział Amerykanów w hashrate Bitcoina wzrósł z 17 proc. do 35 proc. Możliwe, że rosyjskie podmioty nie mają gdzie umieścić przysłanych koparek. Rzecznik firmy BitRiver mającej na stanie 200 000 maszyn powiedział w wywiadzie dla "Financial Times", że centrum uwagi przesunęło się z braku sprzętu na brak miejsca na jego umieszczenie.

Dla porównania: takich wieści z Kazachstanu czy USA po prostu brak. Ponadto zwłaszcza amerykańskie firmy zapowiadały uruchomienie nowych kopalni kryptowalut powstałych na bazie wygnanego z Chin sprzętu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)