Pochwalę się moim programem: PilotPC

Chciałbym wam zademonstrować program, który napisałem razem ze znajomym. Jego cel jest prosty: wykorzystujesz smartfon z WiFi do sterowania komputerem.

Zaczynamy od instalacji programu na komputerze. Do pobrania na stronie jaebe.za.pl/pilotpc. Dla Windowsa jest graficzny instalator. Na Linuksie jest tylko wersja portable : pobieramy, rozpakowujemy, ustawiamy plik Linux.sh jako wykonywalny i uruchamiamy go.

Jeśli mamy uruchomiony program możemy otworzyć okno przez ikonę w zasobniku systemowym. Mamy tam wyświetlony QRCode.

Wydajność JavaScriptu vs inne języki

Postanowiłem przetestować i porównać wydajność JavaScriptu, przy okazji porównując go do innych języków, które miałem pod ręką (C#, C++ i PHP).

Z przeglądarek chciałem przetestować Operę, IE, Chrome i Firefoksa w najnowszej wersji stabilnej, w wersji testowej oraz sprzed kilku lat, ale nie wszystkie te wersje udało mi się znaleźć w sieci.

Wykorzystam tutaj kod generujący ciąg Fibonacciego (więcej do przeczytania o nim na Wikipedii ).

Windows 1.0 jako inspiracja dla ósemki, czyli historia kołem się toczy

Używam systemu Windows 8 jako głównego systemu od chwili pojawienia się wersji Release Preview. Po wielu miesiącach z tym systemem doszedłem do wniosku, że Windows 8 jest nawiązaniem do jedynki.

Sprawa dwóch interfejsów

Jedynka była nakładką na DOSa, stąd też można było wyróżnić 2 interfejsy: DOS i Windows. Program napisany dla jednego nie mógł być uruchamiany na drugim. W ósemce również są 2 interfejsy: okienkowy i Modern UI. Tutaj także programy napisane na jeden nie mogą być uruchamiane w drugim.

Porównanie przegladarek - stabilne i bety

W teście wezmą udział następujące przeglądarki • Internet Explorer 8 x64 • Internet Explorer 8 x86 • Internet Explorer 9 Platform Preview • Mozilla Firefox 3.6.8 • Mozilla Firefox 4.0 b6pre (kompilacja x64 z 1 wrześcia 2010)

Wydajność

Test zostanie przeprowadzony na starszym już komputerze, z procesorem AMD Sempron 2800+ (1,6@2,0GHz), 1,5GB DDR400@433MHz oraz karcie GeForce 6600

Standardy

Tutaj nie ma niespodzianek. Mimo wielu starań Internet Explorer 8 nadal jest w tyle za konkurencją.