McAfee kupuje Trust Digital - będzie chronić smartfony?

McAfee kupuje Trust Digital - będzie chronić smartfony?

26.05.2010 13:14

McAfee zakupił firmę Trust Digital zajmującą się tworzeniem rozwiązań chroniących telefony komórkowe i smartfony. W ten sposób producent oprogramowania antywirusowego chce wkroczyć na nowy rynek.

Ostatnie miesiące nie były najlepsze dla McAfee. Zyski firmy z ostatniego kwartału wypadły nieco gorzej, niż prognozowano. Ponadto dużym problemem okazała się jedna z aktualizacji programu, która powodowała awarie komputerów z systemem Windows XP. Firma jednak stara się zwiększyć dochody - na przykład poprzez wejście na nowy rynek. Takim posunięciem może być nabycie Trust Digital dostarczającego oprogramowanie do ochrony urządzeń mobilnych. Zakupiona firma zajmowała się wcześniej przygotowywaniem rozwiązań dla takich systemów jak iPhone OS, Android, WebOS, Windows Mobile czy Symbian. Ochronę oferowano również organizacjom rządowym i różnorakim spółkom.  McAfee chce dalej rozwijać technologie dla urządzeń mobilnych - przede wszystkim w biznesie.

Szczegóły transakcji, łącznie z ceną, nie zostały ujawnione. W informacji prasowej podano, że McAfee dzięki zakupowi chce stać się liderem w ochronie urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy telefony komórkowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)