iOSAkcesoriaPrzechowywanie w chmurzeMEGA
MEGA ikona

MEGA

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Mega to mobilny klient słynnego schowka internetowego o tej samej nazwie, którego rozwój związany jest z zamknięciem portalu MegaUpload.

Aplikacja prezentuje przejrzysty i przyjemny dla oka wygląd. Z poziomu aplikacji można przeglądać pliki przechowywane w chmurze. Cechą, która wyróżnia serwis od innych konkurencyjnych rozwiązań, jest wysoce zaawansowana kryptografia przechowywanych danych, z kluczem prywatnym, do którego nie mają dostępu twórcy (tak przynajmniej twierdzą). Dzięki temu autorzy serwisu nie mogą zostać obarczeni winą za rozprowadzanie przez użytkowników Mega treści w sposób nielegalny, a w konsekwencji gwarantuje to użytkownikom, iż serwis nie zostanie zamknięty, jak to miało miejsce w przypadku MegaUpload.

Mega oferuje każdemu użytkownikowi 50 GB przestrzeni dyskowej za darmo. W płatnej subskrypcji można ją zwiększyć 10-krotnie, jednakże mobilna aplikacja póki co tego nie obsługuje. Wewnątrz aplikacji wita nas z początku ekran z listą katalogów, których naciskanie ujawnia ich zawartość. U dołu znajduje się kilka zakładek, które oferują bezpośredni dostęp do usługi pocztowej wewnątrz Mega, listy kontaktów (wydaje się, iż aplikacja nie pozwala na zarządzanie tą listą), galerię i panel ustawień, który na razie pełni tylko informacyjną rolę (za konfigurację można uznać jedynie możliwość wykupu subskrypcji i suwak określający miejsce dla danych offline), co nie znaczy, iż jest to przestrzeń niewykorzystana – znajdziemy tu informacje o ilości wykorzystanej już przez nas przestrzeni, a także regulamin, politykę prywatności i formularz zgłaszania uwag twórcom oraz przycisk wylogowania.

Aplikacja na razie sprawia wrażenie trochę niedopracowanej. Posiada elementy np. odtwarzacz z funkcją strumieniowania, które w praktyce nie działają. Wadą jest również brak przystosowania aplikacji do korzystania w widoku krajobrazu. Najbardziej odczuwalny jest brak automatycznego wgrywania zdjęć z telefonu – opcji bardzo ułatwiającej życie w przypadku zamkniętego systemu iOS, którą oferuje np. aplikacja Dropbox. O ile w tym momencie wydaje się, iż rozwiązania konkurencji są bardziej dopracowane, pierwsze wrażenie jakie robi na użytkowniku aplikacja Mega, zachęca do cierpliwego czekania na jej rozwój.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
ProducentMega Limited
Liczba pobrań265
Data aktualizacji27 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
MEGA ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)