Melodika BL40 MK3 – najpopularniejsze kolumny na polskim rynku w nowej odsłonie

Melodika BL40 MK3 – najpopularniejsze kolumny na polskim rynku w nowej odsłonie

Melodika BL40 MK3 – najpopularniejsze kolumny na polskim rynku w nowej odsłonie
31.08.2018 18:27, aktualizacja: 05.09.2018 14:00

Melodika świetnie radzi sobie na rodzimym rynku i właśnie ogłosiła następcę kolumn podłogowych BL40 – zdecydowanego bestsellera na polskim rynku audio w swoim segmencie? Czego możemy się spodziewać po nowych BL40 MK3? Przede wszystkim istotnych zmian konstrukcyjnych.

Zacznijmy jednak od konkretów, czyi specyfikacji: impedancja 8?, skuteczność na poziomie 92 dB, pasmo przenoszenia od 38 do 20 000 Hz. W kolumnie znalazł się jeden głośnik wysokotonowy 25 mm, średnioniskotonowy 160 mm i niskotonowy 165 mm. Wymiary jednej kolumny to 97 × 23,6 × 34,6 cm. Maksymalna moc: 200 W.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podobnie jak poprzednie odsłony, BL40 MK3 wizualnie są stonowane, co przynajmniej sprawi, ze wstawić je można do każdego salonu. Prawdziwych wrażeń mają przecież dostarczać nie z wykorzystaniem zmysłu wzroku, lecz słuchu. Obudową wykonano z płyt MDF, w środku wyścielonych matami bitumicznymi i fizeliną. Z całą pewnością będzie to odczuwalne – jedna kolumna waży aż 20 kilogramów.

Najważniejszą ze wspomnianych zmian konstrukcyjnych jest przeniesienie basu refleksu na przedni panel. Zmiana ma bardzo praktyczny wymiar – w pomieszczeniu można zaoszczędzić nieco miejsca, bo przystawienie kolumn do samej ściany nie będzie już w ogóle wpływa na końcowe wrażenia. Zmiana wymagała przestrojenia kolumny, a to z kolei pociągnęło za sobą decyzję między innymi o nowych gniazdach głośnikowych wykonanych ze stali powlekanej warstwą złota..

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Melodica chwali się także ulepszeniami w zakresie drgań obudowy. Eliminujące je poprzednie elementy konstrukcyjne zostały dodane w aż dwudziestu miejscach, zaś cała konstrukcja może opierać się na dołączonych do zestawu kolcach cokołowych zakończonych na ostro – mimo że kolumny ważą niemało, to punkt styku z rezonującą podłogą jest minimalny. Zestaw składający się z dwóch kolumn wyceniony został na 2 595 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)