Menedżer plików Google na Androida z wygodniejszą obsługą kart pamięci

Menedżer plików Google na Androida z wygodniejszą obsługą kart pamięci

Menedżer plików Google na Androida z wygodniejszą obsługą kart pamięci
26.01.2018 11:19

Pod koniec zeszłego roku Google udostępniło własny nieskomplikowany menedżer plików na Androida, Files Go. Właśnie została wydana jego nowa wersja, oznaczona numerem 1.1, w której przygotowano nowości między innymi dla osób, które przechowują dane na kartach pamięci.

W Files Go 1.1 dodano możliwość filtrowania plików ze względu na ich lokalizację. W głównym oknie menedżera wystarczy teraz pacnąć przycisk oznaczony ikoną trzech kropek, a następnie wybrać pozycję Show SD Card Only, by ukryć wszystkiego pliki przechowywane na pamięci wbudowanej w samo urządzenie.

Obraz

Ponadto rozbudowano także obsługę konkretnych typów plików. Odtąd można na stałe przypisać plik o rozszerzeniu do aplikacji, która ma je obsługiwać. Nowa wersja aplikacji będzie odtąd działać także na tabletach, ułatwiając także wysyłanie plików z Files Go na smartfonie do menedżera na tablecie.

W oficjalnym komunikacie obwieszczającym premierę nowej wersji, Google twierdzi, że odtąd zarządzanie plikami będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze. Wciąż jednak Files Go jest menedżerem dość prymitywnym. Z drugiej strony docenią to użytkownicy, którzy potrzebują jedynie prostego narzędzia do usuwania od czasu do czasu zbędnych plików.

Files Go znajdziecie w naszej bazie programów, aktualizacji do wersji 1.1 jest udostępniana falowo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)