WindowsBiuroRozpoznawanie tekstów OCRMeOCR
MeOCR ikona

MeOCR1.00

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

MeOCR to narzędzie do konwertowania zeskanowych dokumentów do edytowalnych plików tekstowych przy wykorzystaniu funkcji optycznego rozpoznawania znaków (OCR).

Dzięki temu programowi będziemy mogli zaoszczędzić sporo czasu, który normalnie przeznaczylibyśmy na ręczne przepisywanie. MeOCR jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy zeskanować dokument lub umieścić dowolną grafikę z tekstem (lewa strona interfejsu), a następnie wybrać opcję „OCR – Convert to Text” lub wcisnąć przycisk F5 na klawiaturze. Chwilę później w prawej części głównego okna aplikacji pojawi się zawartość zrzutu ekranowego w formie tekstowej. Możemy zapisać ją do formatu TXT lub Worda.

MeOCR obsługuje najpopularniejsze formaty plików graficznych, w tym BMP, TIFF, JPEG, GIF oraz PNG. Na uwagę zasługuje szybkie działanie opisywanego narzędzia oraz fakt, że plik wyjściowy nie jest pozbawiony formatowania znajdującego się w dokumencie źródłowym (nie wszystkie aplikacje OCR zawierają takie rozwiązanie).

Co ciekawe, MeOCR posiada wbudowany edytor tekstu, dzięki czemu możemy wprowadzić niezbędne poprawki bez konieczności uruchamiania innego programu. Narzędzie obsługuje rozmaite języki, w tym oczywiście polski, angielski, francuski, hiszpański, włoski i nie tylko.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMeOCR
Liczba pobrań4 160
Data aktualizacji25 lip 2018
Rozmiar pliku23.58 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
MeOCR ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)