iOSKomunikacja/społecznośćPrzeglądarki internetoweMercury Browser
Mercury Browser ikona

Mercury Browser8.9.4

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Mercury Browser to popularna na platformie iOS przeglądarka internetowa, z wieloma przydatnymi funkcjami, takimi jak karty, zakładki i historia oraz z możliwością instalowania dodatków.

Po włączeniu aplikacji po raz pierwszy wita ekran szybkiego wyboru, gdzie domyślnie znaleźć można Hot Apps, czyli listę aplikacji, które można za darmo ściągnąć. To, jakie jeszcze strony tam będą się znajdować, zależy już wyłącznie od woli użytkownika. By łatwo dodać nową pozycję, wystarczy wcześniej załadować ją w osobnej karcie, a następnie wcisnąć duży plus na ekranie domowym i wybrać kartę, którą chcemy przypiąć.

Mercury Browser pozwala na przeglądanie historii odwiedzanych stron (pod warunkiem, że nie był włączony tryb prywatny) oraz tworzenie i synchronizowanie zakładek między usługami towarzyszącymi przeglądarkom Chrome i Firefox. Ciekawą funkcją jest czytnik, który po włączeniu formatuje stronę w taki sposób, by ułatwić czytanie zawartego na stronie tekstu na witrynach nieprzystosowanych do obsługi przez urządzenia mobilne. Inną wartą odnotowania cechą jest możliwość skonfigurowania obsługi wyskakujących okien oraz kompresji stron i możliwość wyłączenia wyświetlania obrazków. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość definiowania gestów, mających ułatwić obsługę przeglądarki. Ponadto w menu ustawień, prócz dostępu do wyżej wymienionych usług, znajduje się również panel konfiguracji wtyczek. Wybór jest bardzo skromny w porównaniu z konkurencją, jednak są to dopracowane rozwiązania stworzone przez samych autorów przeglądarki.

Prócz możliwości funkcjonalnych, aplikacja posiada również zestaw motywów wyglądu, których ustawienie pozwoli na estetyczne dopasowanie jej do własnego gustu. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest niepoprawne wyświetlanie zaraz po zmianie (trzeba ponownie włączyć aplikację, by zaczęły się poprawnie wyświetlać). Jeśli chodzi o błędy, można też wspomnieć o pasku adresu, który posiada funkcję podpowiadania stron, jednak całość psuje błąd wyświetlania powodujący nakładanie się tekstu. Inny problem ujawnił się w polskim tłumaczeniu aplikacji, którego objawem jest np. wyświetlenie na ekranie domowym „E…ja” zamiast słowa „Edycja”.

Opisana przeglądarka nie jest idealna, jednak jest to dopracowany produkt, z estetycznym i ładnie współgrającym z najnowszą wersją systemu iOS wyglądem. Bogactwo możliwości konfiguracji, poprawne wyświetlanie stron, sensowne przystosowanie do możliwości urządzeń mobilnych sprawiają, że jest dobrą alternatywą dla innych popularnych produktów.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
ProducentiLegendsoft
Liczba pobrań530
Data aktualizacji21 gru 2014
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Mercury Browser ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)