Messenger Lite oficjalnie w Polsce. Czym różni się od pełnej wersji?

Messenger Lite oficjalnie w Polsce. Czym różni się od pełnej wersji?

Messenger Lite oficjalnie w Polsce. Czym różni się od pełnej wersji?
28.04.2017 11:48, aktualizacja: 28.04.2017 12:41

Kolejna nowość w odchudzonych wersjach aplikacji Facebooka. Wczoraj pisaliśmy o funkcjach jakie trafiły do samego Facebooka Lite, a dziś znacznie zwiększono dostępność Messengera Lite. Od teraz jest on dostępny także w Polsce – znaleźć można go w naszej bazie programów.Był on tam dostępny już wcześniej jako plik APK, teraz jednak Facebook udostępnia nad Wisłą Messengera Lite w ramach oficjalnej dystrybucji za pośrednictwem Google Play. To dobra okazja, by przyjrzeć się różnicom w stosunku do pełnej wersji. W dużym skrócie można powiedzieć, że Messenger Lite prezentuje się tak, jak sam Messenger sprzed rozpoczęcia kalkowania Snapchata.

350199206381840321

Interfejs programu jest oparty na trzech panelach, między którymi przełączać można się za pomocą gestów lub przycisków umieszczonych w górnej części ekranu. Jest to kolejno lista ostatnich rozmów, lista najpopularniejszych kontaktów oraz informacje na temat samego użytkownika. Nie ma tu miejsca na Mój dzień, sekcje z urodzinami i podobnymi dodatki

W samej rozmowie, oprócz oczywiście wysyłania wiadomości tekstowych, możliwe jest dodawanie zdjęć (z galerii lub za pośrednictwem domyślnej aplikacji aparatu – Messenger Lite nie posiada wszytej własnej), nagrań głosowych, dostępna jest także wyszukiwarka naklejek. W rozmowie wieloosobowej można zmieniać nazwę, zdjęcie oraz zarządzać uczestnikami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Czego w stosunku do pełnej wersji brakuje? Messenger Lite nie obsługuje My Stories, nie zastąpi także domyślnej aplikacji do SMS-ów. Nie uświadczymy tu również powiadomień w postaci dymków oraz grupowych połączeń głosowych. Messenger Lite jest zatem zwykłym komunikatorem tekstowym, jakim kiedyś był Messenger.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obie wersje programu wykorzystywać równolegle na jednym urządzeniu. Warto także zestawić wielkość aplikacji: aktualnie moja instalacja Messengera ma wielkość 256 MB. Zainstalowany przed momentem Lite zajmuje jedynie 15,13 MB. Odczuwalne powinny być także różnice w transferze danych. Messenger Lite jest w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)