MetroSidebar ikona

MetroSidebar1.0.7.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

MetroSidebar to darmowe i proste w instalacji rozszerzenie pulpitu systemu Windows, wprowadzające na ekranie pasek boczny, którego wygląd bazuje na interfejsie ModernUI z Windows 8. Do dyspozycji użytkownika oddano zestaw kilkunastu ciekawych komponentów możliwych do umieszczenia na pasku, wśród których najciekawsze to zegarek, alarm, pogoda czy slajder ze zdjęciami.

Aplikacja stworzona została z dużym naciskiem na estetykę i prostotę obsługi. Charakteryzuje się ona szybkim działaniem oraz ciekawymi animacjami zmiany zawartości poszczególnych komponentów (kafelków) i wyświetlania samego paska. Możliwe do umieszczenia składniki poza walorami wizualnymi posiadają także funkcjonalność, wpływającą w znacznym stopniu na wygodę pracy z systemem. Mowa m.in. o gadżetach wyświetlających aktualną pogodę dla zdefiniowanej lokalizacji (obsługiwane jest większość dużych polskich miast), mechanizm alarmu (budzika), odtwarzacza multimediów czy skrótów do najważniejszych funkcji Windowsa.

MetroSidebar oferuje podstawowe opcje personalizacji używanych gadżetów. Użytkownik może np. zmieniać kolorystykę każdego kafelka z osobna czy też ustalać jego pozycję na ekranie. Podobnie w przypadku samego paska możliwe jest definiowanie czy ma on być uruchamiany wraz z systemem, czy ma być wyświetlany zawsze na górze lub autoukrywany.

Rozszerzenie pomimo braku polskiej wersji językowej jest na tyle proste i intuicyjne w obsłudze, że nie powinno stwarzać problemów nawet początkującym użytkownikom komputera. Zainstalowane ono może zostać w systemach Windows XP/Vista/7/8.

Uwaga!

Udostępnij
MetroSidebar 1.0.7.0wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.03 oceny
ProducentMetroSidebar
Liczba pobrań1 671
Data aktualizacji28 lis 2017
Rozmiar pliku3.33 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
MetroSidebar ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)