Microsoft bada wyciek danych z Windows Phone 7

Microsoft bada wyciek danych z Windows Phone 7

11.01.2011 14:13

Microsoft potwierdził, że prowadzi badania w sprawie niekontrolowanego wysyłania danych ze smartfonów z systemem Windows Phone 7.

Wielu użytkowników smartfonów z systemem Microsoftu donosi, że ich telefony wysyłają i odbierają spore ilości danych - nawet do 50 MB w ciągu dnia. Nie wiadomo jednak, jakie to są materiały, co jeszcze bardziej niepokoi użytkowników. Niektórzy już otrzymali ostrzeżenia od swoich operatorów o bliskim przekroczeniu limitu pobranych z Internetu danych. Problem dotyczy głównie Stanów Zjednoczonych, zaś połączenia odbywają się zawsze za pośrednictwem sieci 3G, co oczywiście jest droższe niż korzystanie z Wi-Fi. Microsoft, jak informuje BBC, już pracuje nad rozwiązaniem problemu. Nie wiadomo jednak, kiedy problem zostanie wyeliminowany.

To pierwsza tego typu wpadka z nowym systemem, który został wprowadzony na rynek pod koniec października zeszłego roku. Podczas targów CES 2011 Microsoft zapowiedział rychłe wprowadzenie aktualizacji Windows Phone 7 z licznymi poprawkami. Być może obejmą one również niekontrolowane wysyłanie danych ze smartfonów. Jest to o wiele poważniejsze zagadnienie, niż funkcja kopiuj-wklej, która ma pojawić się w uaktualnieniu...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)