Microsoft będzie konkurować z iCloud za pomocą SkyDrive?

Microsoft będzie konkurować z iCloud za pomocą SkyDrive?

03.06.2011 15:00

Możliwe, że Microsoft zamierza wprowadzić własną alternatywę dla usługi iCloud, która przygotowuje Apple. Miałaby ona powstać na bazie usługi SkyDrive.

W przyszły poniedziałek podczas targów WWDC 2011 Apple ma zaprezentować nową usługę w chmurze obliczeniowej nazwaną - jakże oryginalnie - iCloud. Produkt może okazać się prawdziwym hitem, oferującym możliwość przechowywania online i odsłuchu biblioteki iTunes. Całkiem możliwe, że pod wpływem iCloud Google zdecydował się na wcześniejsze uruchomienie Google Music. Możliwe, że podobne plany ma również Microsoft. Brian Hall z zespołu Windows Live & Internet Explorer zasugerował, że trwają prace nad połączeniem SkyDrive z Windows Live Wave 5. Usługa miałaby być dostępna w formie aplikacji desktopowej, za pomocą której użytkownik mógłby synchronizować i zarządzać multimediami.

Wcześniej informowaliśmy o przygotowania do udostępnienia SkyDrive w wersji HTML5. Być może, biorąc pod uwagę ostatnie informacje na temat Windows 8, SkyDrive byłby dostępny jako aplikacja webowa w HTML5. Z dostępem do 25 GB darmowej przestrzeni, współpracą z pakietem Office i usługami multimedialnymi, SkyDrive mógłby stać się interesującym produktem. Z usługi już, jak podał zespół SkyDrive, korzysta ponad 100 mln osób na całym świecie. Oby wszystko nie skończyło się jak z zapowiadanymi rok temu przez Steve’a Ballmera „iPad killerami”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)