Microsoft będzie wspierać WOFF

Microsoft będzie wspierać WOFF

21.04.2010 15:06, aktualizacja: 21.04.2010 15:54

Międzynarodowa organizacja W3C zajmująca się standardami stron WWW zaakceptowała niedawno otwarty format czcionek WOFF (Web Open Font Format). Teraz okazuje się, że projekt będzie wspierać Microsoft.

Pod koniec marca pisaliśmy o zaakceptowaniu WOFF przez organizację W3C. Format został stworzony przez Mozillę i ma zakończyć długi konflikt o formaty czcionek osadzanych przy pomocy CSS na stronach WWW. Microsoft dotychczas proponował własne rozwiązania takie jak katalog Core Fonts czy format EOT (Embedded OpenType). Ten ostatni jest obsługiwany tylko przez przeglądarki Internet Explorer do wersji 7. Wygląda jednak na to, że Microsoft postanowił poważnie potraktować najnowsze standardy internetowe. Powodem takiego podejścia mogą być m.in. względy finansowe i prawne - rejestrowanie czcionek jest dość kosztowne, a także wymaga niekiedy skomplikowanych zabiegów z uzyskaniem zezwoleń. Microsoft był już zmuszony do zamknięcia projektu Core Fonts, kiedy w 2002 r. okazało się, że narusza on licencje EULA. Firma będzie teraz rozwijać standard WOFF razem z Mozillą i Opera Software.

Nie jest jeszcze pewne, czy najnowsza przeglądarka Microsoftu - IE 9 - będzie obsługiwać wspomniany format. Na razie wiadomo tylko tyle, że taka możliwość była rozważana w zeszłym roku. Pierwszą przeglądarką, w której wprowadzono obsługę WOFF jest Firefox 3.6.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)