Microsoft blokuje emulatory w Store: na pierwszy ogień poszedł NESbox

Microsoft blokuje emulatory w Store: na pierwszy ogień poszedł NESbox

Microsoft blokuje emulatory w Store: na pierwszy ogień poszedł NESbox
05.04.2017 17:18, aktualizacja: 05.04.2017 19:07

W zeszłym miesiącu Windows zaktualizował regulamin swojego sklepu z aplikacjami UWP. Jedną z najważniejszych zmian dla deweloperów jest bezwględna blokada wszystkich aplikacji emulujących systemy do grania, co w praktyce oznaczać ma konsole. Dziś blokada zbiera swoje pierwsze żniwo.

Z Windows Store usunięto już NESBox – aplikację, która na urządzeniach z Windowsem 10, a zatem także na smartfonach z mobilnym systemem Microsoftu, umożliwiała uruchomienie gier z konsol NES, Super Nintendo, Sega Genesis, GameBoy Color i Advanced.

Universal Emulator has been unpublished :( Apps that emulate a game system are not allowed on any device family. https://t.co/tmgw7K6l2q pic.twitter.com/B3pyDZ0IDW

— NESBOX (@nesboxcom) 4 kwietnia 2017Po instalacji NESBoksa, użytkownik mógł uruchomić kilka dostępnych tam darmowych gier. Nic jednak nie stało na przeszkodzie, aby emulować konsole retro w celu importowania kolejnych. Aplikacja była dopracowana, na urządzeniach mobilnych oferowała grę w obu orientacjach, a jej wielką zaletą była prosta obsługa.

No właśnie, była. Nic bowiem nie zapowiada, aby NESBox miał do Windows Store wrócić. Według MSPowerUser, zmiany w regulaminie sklepu są spowodowane dalszym ujednoliceniem tej metody dystrybucji oprogramowania na wszystkich platformach, łącznie z Xboksem. Łączenie blokady emulatorów z konsolą Microsoftu sugeruje także fakt, że w Windows Store wciąż znajdziemy emulatory pecetowe, np. DOSBoksa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)