DOSBox 0.74-3

Strona główna Windows Emulatory Komputery 16-bit
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

W pełni bezpłatny, wieloplatformowy emulator systemu operacyjnego DOS, za pomocą którego można uruchomić starsze programy i gry nie działające poprawnie lub nawet w ogóle nie uruchamiające się pod nowymi systemami Windows.

DOSBox emuluje procesory 286/386 (zarówno w trybie rzeczywistym, jak i chronionym), pamięć XMS i EMS, karty graficzne m.in. Hercules, CGA, EGA, VGA i tryby VESA, karty muzyczne Adlib, Sound Blaster i Gravis Ultra Sound, modem, a także wspiera dostęp do portu szeregowego.

W najnowszej wersji zapewniono wsparcie m.in. do trybów VESA 4/15/16/32bpp, poprawiono kompatybilność VGA, dodano możliwość dokonywania zrzutów video do plików AVI, usprawniono odświeżanie ekranu w celu poprawy szybkości działania i wiele innych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Emulator działa i pozwala na uruchomienie programu obsługi sprzętu 16bit.
Nie działa RS232.
ocena użytkownika
23.07.2017 15:34 • Recenzja do wersji 0.74

Emulator pozwolił na uruchomienie programu ESLINK (obsługa system pomiarowego -16bit), ale nie działa port szeregowy RS232.

Po wpisaniu w autoexe Serilall=directserial realport:COM1 emulator otwiera COM1 ale przy próbie transmisji pojawia się komunikat:

Seriall: Errors: Framing0, Parity0, Overrun RX3221, TX=0,Break=0.

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

obsługa starego oprogramowania i gier
brak
ocena użytkownika
01.11.2016 11:43 • Recenzja do wersji 0.74

Najlepszy emulator systemu operacyjnego DOS, program nigdy mnie nie zawiódł. Wszystko działa sprawnie, stare gry bez problemu uruchomione. Oczywiście od użytkownika wymagana jest konfiguracja i znajomość komend czy skrótów ale nie powinno to być problemem.