Microsoft Edge na Androida i iOS-a dostępny w wersjach testowych

Microsoft Edge na Androida i iOS‑a dostępny w wersjach testowych

Microsoft Edge na Androida i iOS-a dostępny w wersjach testowych
05.10.2017 15:10, aktualizacja: 05.10.2017 16:18

Wczoraj informowaliśmy, że Microsoft rozważa wydanie przeglądarki Edge na Androida i iOS-a. Na oficjalnie potwierdzenie nie trzeba było czekać długo. Na oficjalnym blogu Windows korporacja potwierdziła, że dostępna dotąd jedynie na Windowsa 10 przeglądarka wkrótce będzie dostępna na mobilne systemu Google i Apple.

Obraz

Na razie Microsoft udostępnił przeglądarkę Edge do testów dla insiderów, jedynie w angielskiej wersji językowej. Interfejs na iOS-ie i Androidzie prezentuje się identycznie: w dolnej części ekranu pojawił się panel, na którym można nawigować po stronach, przełączać karty i przejść do ustawień. W centralnym miejscu znajduje się jednak przycisk Continue on PC – funkcji, która pozwala wysyłać treść z przeglądarki do pulpitowego Windowsa 10.

To właśnie synchronizacja ma być najmocniejszym punktem mobilnego Edge’a, mowa oczywiście o synchronizacji z urządzeniami z pulpitowym Windowsem 10. Oprócz funkcji Continue on PC (która dostępna będzie na pulpitach wraz z premierą Fall Creators Update), do dyspozycji użytkowników zostanie także oddana możliwość synchronizacji ulubionych, kart i haseł.

Dostępność Edge’a na Androida i iOS-a to tylko jeden z elementów, dzięki którym Microsoft zrealizuje swoją nową strategię na mobilną ekspansję. Po porażce mobilnego Windowsa, korporacja zaprezentowała dziś także nową wersję androidowego lauchera, który został przemianowany na Microsoft Launcher. Wszystko wskazuje zatem na to, że właśnie doświadczamy nowego startu Microsoftu na smartfonach – już nie z własnym systemem operacyjnym, ale w oparciu o własny launcher i zestaw aplikacji dostępnych na obu liczących się dziś systemach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)