Microsoft Edge Preview na Androida dostępny dla każdego

Microsoft Edge Preview na Androida dostępny dla każdego

12.10.2017 18:03, aktual.: 12.10.2017 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie trzeba było długo czekać, aż Microsoft zakończy fazę testów swojej przeglądarki mobilnej w wersji na Androida. Wciąż Microsoft nie zdecydował się na nazwanie aktualnego etapu prac nad aplikacją mianem stabilnej wersji, ale Microsoft Edge Preview (Unreleased) pobrać i testować może każdy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po uruchomieniu użytkownik proszony jest o połączenie aplikacji z kontem Microsoftu. To właśnie możliwość wysyłania treści na komputer z Windowsem, znana jak Continue on PC, ma być wyróżnikiem Edge'a w wersji na Androida. Widać to nawet w interfejsie – przycisk udostępniania treści został umieszczony w centralnym miejscu dolnego panelu nawigacyjnego. Więcej o Continue on PC pisaliśmy, gdy funkcja trafiła do testowych kompilacji Windowsa.

Interfejs Edge'a na Androidzie jest czytelny i nie wymaga zmiany przyzwyczajeń u użytkowników, którzy na co dzień korzystają z Chrome'a. W Edge'u znajdziemy tryb czytania, tryb incognito, wybór domyślnych silników wyszukiwania, autouzupełnienia formularzy płatnościowych i wszystko, co tam jeszcze ma do zaoferowania... Chrome. Edge nie jest bowiem od podstaw napisaną przeglądarką wykorzystującą EdgeHTML, lecz interfejsem na silniki znane z Chromium. Mobilny Edge nawet przedstawia się jako Chrome 58.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie zmienia to faktu, że Microsoft w końcu zwiększa zasięg swojej przeglądarki i ma na nią jakiś pomysł – jest nim synchronizacja stanu pomiędzy urządzeniem mobilnym a pecetem z Windowsem 10. To, uzupełnione przez responsywny i czytelny interfejs, może dla wielu stanowić niezłą ciekawostkę, a może nawet zamiennik dla Chrome'a. Testową wersję Edge'a w wersji na Androida znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (114)
Zobacz także