Microsoft: Google się myli, Windows jest bezpieczny

Microsoft: Google się myli, Windows jest bezpieczny

02.06.2010 18:21

Przedstawiciele Microsoftu skomentowali informacje o porzuceniu przez firmę Google systemu Windows. Dostało się także komputerom Mac.

Wczoraj informowaliśmy o kontrowersyjnej decyzji, która zapadła w firmie Google. Szefowie spółki zdecydowali, że wycofają się z używania w swoich biurach komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows. Zostaną one zastąpione przez urządzenia z Linuksem bądź Maki. Powodem były m.in. kwestie bezpieczeństwa. Do wydarzenia odniósł się na swoim blogu w zawoalowany sposób Microsoft. Jednocześnie odpowiedział na zarzuty firmy Google i nie wymienił jej nazwy. Według Brandona LeBlanca, autora wpisu, wiele z argumentów, na które powołał się Google jest nieprawdziwych. Przede wszystkim nie udowodniono, że Windows jest bardziej od innych systemów wystawiany na ataki cyberprzestępców i podatny na wirusy. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nawet cyberprzestępcy przyznają, że dobrze się spisujemy sprawiając, że nasze produkty są bardziej bezpieczne od innych - pisze LeBlanc.

W dalszej części postu LeBlanc stwierdza, że również komputery firmy Apple, z których chce korzystać Google, są podatne na złośliwe oprogramowanie. Powołuje się przy tym na badania, według których Mac OS X jest dużo bardziej wystawiony na ataki niż Windows. W marcu do podobnych wniosków doszedł Charlie Miller, zwycięzca konkursu Pwn2Own. Co ciekawe, LeBlanc nie podał w swoim tekście informacji na temat podatności Linuksa na złośliwe oprogramowanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)