Microsoft i Adobe rozmawiają na temat współpracy

Microsoft i Adobe rozmawiają na temat współpracy

08.10.2010 11:26

Zdaniem New York Times Microsoft i Adobe prowadzą rozmowy w sprawie bliższej współpracy. Sami zainteresowani odmawiają komentarza.

Steve Ballmer i Shantanu Narayen, szef Adobe, odbyli nieoficjalne spotkanie, na którym omawiali kwestie Flasha i konfliktu z firmą Apple. Od jakiegoś czasu Steve Jobs forsuje alternatywny w stosunku do Flasha standard, HTML5, na potrzeby smartfonów i urządzeń przenośnych. Adobe chciałby natomiast, aby to jego produkt stał się głównym narzędziem do obsługi multimediów (na przykład gier). Być może pomoże mu w tym Microsoft, który właśnie wchodzi na rynek smartfonów. Według New York Timesa rozmowa mogła dotyczyć także ewentualnego zakupu Adobe przez Microsoft. Podobno firma z Redmond przymierzała się do takiego kroku od dłuższego czasu, jednak obawia się reakcji Departamentu Sprawiedliwości i organizacji antymonopolowych.

Czy przejęcie Adobe przez Microsoft jest realne? Raczej nie. Gdyby firmy rzeczywiście planowały taki krok nad sprawą nie dyskutowaliby o tym ich szefowie podczas krótkiego, godzinnego spotkania. Warto też zadać sobie pytanie, czy Adobe jest na sprzedaż. Pod koniec września informowaliśmy o wysokich przychodach firmy, które w ostatnim kwartale wyniosły 990 mln dolarów. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że Microsoft i Adobe chcą zacieśnić współpracę w sprawie Flasha w smartfonach. Obu firmom zależy na zagrożeniu pozycji twórcy telefonu iPhone i uszczknięciu kawałka tortu dla siebie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)