Microsoft i Adobe wspólnie przeciwko cyberatakom

Microsoft i Adobe wspólnie przeciwko cyberatakom

29.07.2010 16:32

Microsoft i Adobe rozpoczynają współpracę w sprawie ochrony przed atakami cyberprzestępców. Odbywać się ona będzie w ramach programu Microsoft Active Protections Program (MAPP).

Produkty Adobe są obecnie jednym z najchętniej atakowanych programów przez cyberprzestępców. Według firmy F-Secure aż 48,87% ataków dokonanych za pośrednictwem dokumentów związanych było w zeszłym roku z Adobe Readerem. Czyni go to najbardziej wystawionym na ataki programem. Podczas konferencji Black Hat USA 2010 w Las Vegas Microsoft ogłosił rozpoczęcie współpracy z Adobe w ramach programu MAPP. Oznacza to, że firmy będą wymieniać się informacjami na temat luk i błędów w oprogramowaniu. W ten sposób będą mogły szybciej reagować na zagrożenie ze strony cyberprzestępców.

MAPP to program przeznaczony do wymiany informacji o niebezpieczeństwach związanych z oprogramowaniem. Microsoft dostarcza informacje na temat luk w zabezpieczeniach największym dostawcom oprogramowania. Dzięki nim firmy te mogą szybciej udostępniać użytkownikom aktualizacje programów czy poprawki ważnych błędów. Aktualną listę partnerów Microsoftu można sprawdzić na stronach Microsoft Security Response Center istniejącego od października 2008 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)