Microsoft Ignite: Windows 10 S dla biznesu, Teams zamiast Skype'a

Microsoft Ignite: Windows 10 S dla biznesu, Teams zamiast Skype'a

Microsoft Ignite: Windows 10 S dla biznesu, Teams zamiast Skype'a
25.09.2017 20:33

Zgodnie z przypuszczeniami, Microsoft zamierza walczyć ze Slackiem i zamieni Skype for Business na Teams. Ponadto wprowadził nowe subskrypcje Office 365 do oferty i przekonuje, że okrojony Windows 10 S sprawdzi się w biznesie, gdzie często w użyciu są autorskie programy.

O tym, że Skype for Business zostanie przebudowany, wiedzlieliśmy od dawna. Teams dla Office 365 został pokazany niecały rok temu, jako bezpośredni konkurent Slacka. Od kilku miesięcy komunikator działa już w 181 krajach i jest regularnie aktualizowany. Mimo wszystko, zastępowanie nim dojrzałego programu to śmiałe posunięcie, którego byśmy się po Microsofcie nie spodziewali.

350204842939279297

Podczas konferencji Ignite Microsoft zapowiedział, że Skype for Business zostanie zastąpiony przez Teams. Obiecano nam też mnóstwo nowych funkcji, jak możliwość prowadzenia rozmów głosowych i ulepszenia w systemie konferencji.

W lipcu usłyszeliśmy też o subskrypcji Microsoft 365, łączącej Office 365 i Windowsa 10 w wersjach Enterprise i Business. Do oferty dołączą kolejne dwie wersje: F1 i Edukacyjna. Microsoft 365 F1 łączy Office 365 F1, Windowsa 10 i Enterprise Mobility + Security. Towarzyszą jej nowe urządzenia z Windowsem 10 S firm Lenovo, HP i Fujitsu, których ceny zaczynają się poniżej 300 dolarów. Do tego dochodzą poprawki w Microsoft StaffHub i możliwość skonfigurowania Windowsa 10 tak, by można było na nim robić tylko jedną czynność. Wersja edukacyjna zawiera oczywiście te same komponenty, ale Office 365 jest tu w wersji dla uczniów, a do tego dostaniemy Minecrafta: Education Edition.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)