WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITNarzędzia administracyjne (dla specjalistów IT)Microsoft iSCSI Software Target

Microsoft iSCSI Software Target3.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

iSCSI Software Target to oficjalne i, co najważniejsze, bezpłatne narzędzie Microsoftu umożliwiające tworzenie programowych targetów iSCSI w systemie Windows Server 2008 R2.

Przed wydaniem tego narzędzia aby utworzyć target iSCSI na serwerze Windows bez posiadania dedykowanego sprzętu trzeba było inwestować w drogie oprogramowanie firm trzecich lub polegać na bezpłatnych i nie zawsze stabilnych zamiennikach. iSCSI Software Target dostępny był bowiem tylko w specjalnej edycji systemu Windows Storage Server. Warto zaznaczyć, że narzędzie Microsoftu umożliwia także tworzenie targetów z wirtualnymi dyskami w formacie VHD, dzięki czemu nie trzeba repartycjonować istniejących dysków fizycznych.

Wolumin udostępniony przez iSCSI można zmapować na dowolnym systemie obsługującym ten protokół, dzięki czemu widoczny jest on jak każdy inny dysk podłączony fizycznie do komputera. Teraz każdy posiadacz dowolnej edycji Windows Server 2008 R2 może zainstalować iSCSI Software Target i bardzo szybko skonfigurować target oraz dostępne w nim LUNy. Następnie target może być wykorzystywany przez inne systemy w scenariuszu klastrowania, na przykład przez serwery Hyper-V do przechowywania maszyn wirtualnych, serwery SQL do przechowywania baz danych czy serwery plików. W Windows Server 2008 R2 możliwe jest też bootowanie z sieci za pośrednictwem iSCSI.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 653
Data aktualizacji24 paź 2011
Rozmiar pliku6.38 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)