Microsoft łata Media Center w Windows 7

Microsoft łata Media Center w Windows 7

Wojciech Cybulski
24.03.2010 23:02, aktualizacja: 24.03.2010 23:13

Microsoft udostępnił użytkownikom Windows 7 dwie aktualizacje, które usuwają problemy związane z obsługą analogowych tunerów TV w Windows Media Center.

Aktualizacja KB981130 usuwa problem z mechanizmem kontrolującym szybkość transmisji danych podczas oglądania nadawanej na żywo, analogowej telewizji. W niektórych sytuacjach mechanizm ten błędnie interpretował dostępne informacje i wyświetlał komunikat o problemach z przepływem danych ostrzegając o zbyt niskiej jakości sygnału na wejściu lub o braku sygnału. Okazało się, że metoda stosowana do monitorowania jakości sygnału jest zbyt wrażliwa i konieczne było jej skorygowanie. Aktualizacja KB981129 usuwa problem z używaniem tunera TV, który objawia się wyświetleniem komunikatu o konflikcie sprzętowym, braku dostępu do tunera lub błędem usługi Windows Media Center Receiver Service (Ehrecvr.exe), który zmusza użytkownika chcącego kontynuować oglądanie do ponownego uruchomienia komputera.

Obie aktualizacje przeznaczone są dla użytkowników Windows 7 Home Premium, Professional, Enterprise i Ultimate, zarówno w wersji 32-bitowej (x86) jak i 64-bitowej (x64).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)