Microsoft modernizuje sprzęt, aby przyspieszyć usługę xCloud

Microsoft modernizuje sprzęt, aby przyspieszyć usługę xCloud

Xbox Series X i Xbox Series S
Xbox Series X i Xbox Series S
Źródło zdjęć: © WP | Piotr Urbaniak
Karolina Kowasz
11.06.2021 10:46

Microsoft zapowiedział aktualizację swojej usługi Xbox Cloud Gaming, znanej w skrócie jako xCloud. Zdaniem firmy, przeprowadzone modernizacje wpłyną znacząco na skrócenie czasów ładowania i zwiększenie ilości FPS-ów.

Xbox Cloud Gaming, tudzież xCloud, jest usługą strumieniowania gier wideo zgromadzonych w chmurze. Można z niej korzystać na konsolach Xbox, bądź za pomocą aplikacji dedykowanej na desktopy i smartfony. Strumieniowanie gier bez konieczności posiadania konsoli sprawiło, że wiele osób zainteresowało się możliwościami tej usługi.

Zgodnie z informacjami serwisu The Verge, usługa zostanie przeniesiona na sprzęt Xbox Series X. Dodatkowo Microsoft wyprowadza również xCloud z fazy testów beta. Firma poinformowała, że jest w ostatniej fazie wewnętrznej analizy, co oznacza, że w najbliższych tygodniach będzie aktualizować swoje środowisko.

Te informacje na pewno przypadną do gustu wszystkim użytkownikom xClouda. Już od miesięcy czasy wczytywania gier były jednym z szeroko krytykowanych aspektów. Jeżeli więc nadchodząca aktualizacja znacznie skróci czas oczekiwania na uruchomienie gier, można się spodziewać, że usługa stanie się dużo popularniejsza, a Microsoft zyska nowych klientów.

Na tym nie kończą się zaplanowane zmiany. W najbliższych tygodniach usługa stanie się możliwa do uruchomienia za pośrednictwem przeglądarek dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate. Obecnie Microsoft prowadzi testy beta, na które wymagane jest posiadanie zaproszenia. 

Firma ma nadzieję, że w tym roku rozszerzy zasięg swojej usługi również na inne kraje. Na liście znajduje się Australia, Brazylia, Meksyk i Japonia. Istnieje także możliwość zmian w obecnych planach subskrypcji Xbox Game Pass. Póki co nie są jednak znane żadne szczegóły w tym temacie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)