Microsoft nadzoruje prace nad nowymi tabletami

Microsoft nadzoruje prace nad nowymi tabletami

31.05.2011 15:01

Microsoft ostro wziął się za prace nad tabletami. Firma ma nadzorować producentów sprzętu, aby ich produkty jak najlepiej współpracowały z Windows 8.

Rok temu, krótko przed premierą pierwszego iPada, Microsoft zapowiadał rychłe wprowadzenie własnych tabletów. Jak dotąd zapowiedzi te pozostały... zapowiedziami. Firmie z Redmond nie udało się przedstawić własnego produktu, który miałby szanse konkurować ze sprzętem Apple’a czy wchodzącymi na rynek tabletami z systemem Android. Nigdy jednak nie należy tracić nadziei. Według ostatnich doniesień Microsoft ciężko pracuje nad konkurentem dla iPada. Jeden z szefów Acera przyznał podczas targów Computex w Tajpej, że twórca Windows nadzoruje producentów sprzętu, którzy przygotowują dla niego tablety. Wszystko kontrolują - cały proces, powiedział J.T. Wang.

Celem jest osiągnięcie jak największej zgodności między sprzętem, a oprogramowaniem. Jak mówi przysłowie, pańskie oko konia tuczy. W tym przypadku „koń”, czyli tablety z Windows 8, musi być w jak najlepszej formie, jeżeli Microsoftowi zależy na realnej konkurencji z iPadem. Steve Ballmer, szef firmy z Redmond, zapowiedział w zeszłym tygodniu, że pierwsze tablety z Windows 8 pojawią się w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że tym razem nie skończy się - jak dotychczas - na samych zapowiedziach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)