Microsoft: Nasza przeglądarka jest najlepsza dla biznesu

Microsoft: Nasza przeglądarka jest najlepsza dla biznesu

28.07.2011 14:06

Zdaniem Microsoftu Internet Explorer 9 jest najlepszym rozwiązaniem dla biznesu. Firma odniosła się w ten sposób do niedawnych narzekań na zbyt częste aktualizacje takich przeglądarek jak Chrome czy Firefox.

Niedawno informowaliśmy o utyskiwaniach klientów biznesowych na częste aktualizacje przeglądarek. Problem dotyczy takich programów jak Chrome czy Firefox, których stabilne wydania ukazują się kilka razy do roku. Dla dużych firm czy organizacji ciągłe wdrażanie nowych wydań przeglądarek wiąże się ze sporymi problemami. Wprawdzie Mozilla zapowiada rozmowy z przedstawicielami biznesu w sprawie Firefoksa, jednak jej podstawowym odbiorcą pozostają zwykli internauci. Zdaniem Microsoftu najlepszym rozwiązaniem na takie bolączki jest IE 9. Oczywiście, firma nie poprzestała na samych przechwałkach. Na blogu The Windows Blog opublikowano badania dotyczące firm korzystających z Technology Adoption Program (TAP).

Jest to program, który ma na celu wspomaganie klientów biznesowych w przesiadce ze starszych wersji IE na najnowsze wydanie przeglądarki. Według badań przeprowadzonych na 6 spółkach przez firmę Forrester, przejście na IE 9 jest nie tylko dobrym rozwiązaniem ze względu na technologię czy bezpieczeństwo, ale również opłacalne. Wielkie korporacje z 50 tys. komputerów w ciągu 3 lat mogą zaoszczędzić nawet do 6 mln dolarów. Może i Microsoft ma rację, jednak przekonanie użytkowników do swoich rozwiązań przychodzi mu z trudem. Jak pokazują najnowsze statystyki, za pomocą IE 9 z Internetem łączyło się w ubiegłym miesiącu 5,63% użytkowników. Dla porównania, z wydanego w tym samym czasie Firefoksa 4 - 10,46%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)