Microsoft o Office dla Windows Phone 8

30.10.2012 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Widnows Phone 8 to nie tylko system mobilny, to przede wszystkim część swoistego środowiska zaprojektowanego przez Microsoft. Dlatego też nie może na nim zabraknąć pakietu biurowego Office. Wiemy już, że oprogramowanie będzie instalowane na każdym z urządzeń z Windowsem RT, jego mniejsza odmiana znajdzie się także na każdym z telefonów Nokii, Samsunga i HTC z mobilnym systemem Microsoftu.

Obraz

Z poziomu Office Hub użytkownicy będą mogli szybko uzyskać dostęp do mobilnego Worda, PowerPointa i Excela, a dzięki chmurze Office 365 dokumenty utworzone na innych urządzeniach będzie można przeglądać także na telefonie, mobilny Office zajmie się także dokumentami, które otrzymamy pocztą jako załączniki. Dokumenty można również przesyłać za pośrednictwem NFC, jeśli telefon jest wyposażony w odpowiedni moduł (większość modeli z Windows Phone 8 jest).

Obraz

Jeśli chodzi o nowości w programach, warto wspomnieć o możliwości czytania w trybie pełnoekranowym w mobilnym Wordzie, ułatwieniach w obsłudze Excela na ekranie dotykowym (dotyczy to głównie zmiany rozmiaru kolumny i oczywiście zaznaczania kolumn i komórek) oraz możliwości dodawania notatek głosowych i łatwej nawigacji dzięki miniaturkom slajdów w PowerPoincie. OneNote jest na Windows Phone 8 osobną aplikacją i znajdziemy ją poza Office Hub. Notatki można oczywiście przechowywać na SkyDrive oraz udostępniać w Pokojach (Rooms).

Obraz

Więcej szczegółów dotyczących tej wersji pakietu Office można znaleźć na blogu Office Next. Z kolei na CentrumXP znalazły się (prawdopodobnie) projekty pudełek, w których sprzedawany będzie Office 2013.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)