Microsoft o przyszłości Silverlighta

Microsoft o przyszłości Silverlighta

12.11.2010 13:10

Microsoft zaprasza na konferencję, podczas której mowa będzie o przyszłości Silverlighta. Firma zapewnia, że ma nowe pomysły na rozwój technologii.

W ostatnim czasie Microsoft mógł sprawiać wrażenie jakby trochę zapomniał o projekcie Silverlight. Technologia do wyświetlania multimediów znalazła się w cieniu walki miedzy firmami Adobe i Apple. W minionych miesiącach Silverlight raczej rzadko pojawiał się w kontekście wyboru technologii do obsługi multimediów w Sieci - mowa była o Flashu albo HTML5. Microsoft chciałby najwyraźniej wrócić do gry. Na 2 grudnia firma przygotowała specjalną konferencję poświęconą Silverlightowi. Podczas spotkania zaprezentowane będą plany dotyczące rozwoju technologii, między innymi dla systemu Windows Phone 7, uczestnicy będą mogli również wziąć udział w ćwiczeniach.

Według wcześniejszych informacji podanych przez ZDNet, Microsoft postanowił nieco zmienić plany dotyczące rozwoju Silverlighta. Firma chce nastawić się na rynek smartfonów (Windows Phone 7), a także współpracę z coraz bardziej popularnym standardem HTML5. Być może podczas konferencji podane zostaną też szczegóły na temat aktualizacji Silverlighta do wersji 5. Poprzednie wydanie ukazało się w kwietniu tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)